Madrid’de güzel bir sanat turuna ne dersiniz?

Madrid’de güzel bir sanat turuna ne dersiniz?

Madrid’de sanat kokan bir gezi sizleri bekliyor. İspanya’nın başkenti Madrid, seyahatseverlerin yanında bir de sanatseverlere hitap eden güzel bir şehir. Derin köklü kültürü ve sanatsal mirası ile sanatseverlerin gözde rotaları arasında bulunuyor. Hem seyahat hem de sanat aşkı ile yanıp tutuşuyorsanız Madrid’de nereden başlayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Biz de sizler için Madrid’de sanatla buluşabileceğiniz yerleri yazdık. İşte Madrid’de buram buram sanat kokan yerler…

Müzelerdeki Sanat Galerileri

Madrid’de gezebileceğiniz çok sayıda sanat galerisi bulunuyor. Madrid müzeleri içerisinde pek çok ünlü ressamın eserleri sergileniyor. Bunlardan en popüler olanı At Reina Safia Müzesi içindeki Pablo Picasso’nun çalışmaları. Ünlü ressamın eserlerini bu müzede görebilirsiniz. Sorolla Müzesi içinde de Akdeniz’de ünlü bir ressam olan Joaquín Sorolla Bastida’ya ait eserler sergileniyor. Bu müzelerde sanata dair olarak sadece resimler ve tablolar bulunmuyor. Bunların yanında muhteşem heykeller, seramikler ve mücevherler de sergileniyor.

Kraliyet Botanik Bahçesi yakınında bulunan Prado Müzesi, dünyanın en ünlü ve görkemli sanat galerinden biri olarak biliniyor. Bu müze içersindeki en ünlü eserler arasında Las Meninas, Bacchaus’un Zaferi, Çobanların Tapınması, Üç Güzeller, Goya Koleksiyonu, Meryem’e Müjde, gölge Aziz Filipus’un Şehit Edilişi bulunuyor.

Kraliyet Botanik Bahçesi

Madrid’de sanatsal bir bahçe… Kraliyet Botanik Bahçesi, 1942 yılında yapılmış eski bir bahçe. Burada egzotik 5000’den fazla bitki bulunuyor. Yaz mevsiminde Madrid turu yapıyorsanız mutlaka serinlemek için bu bahçeye uğramalısınız. Prado Müzesi’nin hemen yakınında yer alıyor. 8 hektarlık alan üzerinde kurulu olan bu park, türlü türlü çiçekleri ile mis gibi kokuyor.

Velazquez Sarayı

El Retiro Parkı’nın içinde yer alan Velazquez Sarayı, Madrid’de gezilecek yerler arasında bulunuyor. Mimar Ricardo Velázquez Bosco’nun adını alan bu müzede çeşitli seminerler, dersler ve dans gösterileri düzenleniyor. İçeride farklı farklı sergiler düzenleniyor. Sarayın bulunduğu bahçenin içinde bulunan 400 yaşındaki selvi ağacını da mutlaka görmelisiniz.

Flâmenko Gösterileri

İspanya’nın simgesi haline gelmiş olan Flamenko gösterilerini Madrid’e gelmişken kesinlikle izlemenizi öneririz. Şehirde bir çok cafede birbirinden başarılı Flamenko gösterileri gösteriliyor. Ayrıca bazı sokak sanatçılarını da Madrid’i gezerken görebilirsiniz. Cafe de Chinitas Flamenco Club, Madrid’in en işlek caddelerinden birinde bulunuyor. Turistlerin vazgeçilmez mekanlarından biri. Sizlerde güzel bir dans gösterisi izlemek istiyorsanız buraya uğrayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account