Maceracı gezginlerin ülkesi Uganda

Maceracı gezginlerin ülkesi Uganda

Uganda, Afrika’nın doğusunda kalan ve denizle bağlantısı olmayan bir kara ülkesi lakin büyüleyici göllere ve yağmur ormanlarına sahiptir. Uganda, macera arayan turistler için yeterince fırsatlarla dolu bir ülkedir. Afrika’nın ismiyle akılda en fazla kalan ülkesi Uganda, herkesin aradığını bulacağı bir ülke olmasa da ülkede yapılacak farklı birçok aktiviteye sahiptir. Uganda’da macera dolu bir seyahat için yapılacaklardan bazıları şöyle:

İlk durak Entebbe

yoldasin-uganda-entebbe

Enttebbe, Uganda’da keşfe başlayacağınız ilk yerdir. Şehre, Türk Hava Yolları ile direkt uçuşlar düzenlenmektedir. Başkent Kampala’ya ise 35 kilometre uzaklıktadır. Ülkenin güneyinde yer alan Entebbe, tropik ormanları ile keşfedilmeyi bekleyen bir şehir. Entebbe’de Victoria Gölü ve Tarzan filminin çekimlerinin yapıldığı Kitubulu ormanı görmeniz gereken yerlerdendir. Yerli ürünlerin satıldığı ve pek çoğu el yapımı olan giysiler, oymalar, çantalar ve şapkalar bulabileceğiniz Kitora pazarına uğrayabilirsiniz.

Bwindi Impenetrable National Park

yoldasin-uganda-Bwindi -mpenetrable-National-Park

Parkın ismi biraz korkutucu gelebilir, ama izci rehberler sizi güvenli bir şekilde  ormanda gezdirecektir. Bwindi’nin balta girmemiş ormanlarında, bir goril ailesi ile karşılaşmanız olasıdır. Uganda’nın görkemli yağmur ormanlarında, göreceğiniz bu nazik devler, size zarar vermezler. Yine de heyecanlanmadan edemezsiniz. Ayrıca sadece goril görmeyeceksiniz, daha etrafta göreceğiniz pek çok egzotik hayvan vardır.

Murchison Falls National Park

yoldasin-uganda-Murchison-Falls-National-Park

Uganda’nın en büyük parkı olan bu alan, Nil Nehri boyunca uzanır. Filden bufaloya, aslandan su aygırına belgesellerde gördüğünüz hayvanların pek çoğu burada yaşamaktadır. Yüzlerce kuş türünün hayat bulduğu parkta, hala keşfedilmemiş kuşlar bulunduğu tahmin edilmekte. Belki de dünyada bugüne kadar hiç kimsenin görmediği bir canlıyı görebilirsiniz.

Kraliçe Elizabeth Ulusal Parkı

yoldasin-uganda-kralice-elizabet-parki

Bwindi ile Uganda’nın en popüler parklarındandır. Filler, bufolalar, leoparlar, antiloplar, aslanlar hepsi kendi dünyasında yaşamaktadırlar. Onların dünyasına gittiğinizde, size ilgi göstermelerini beklemeyin, zaten göstermemeleri de iyidir. Kazinga Kanal’ında tekne turuna çıkabilir, timsahlarla dolu bir nehirde yolculuk yaparken o nehre su içmeye gelen diğer hayvanların kalp atışlarını hissedebilirsiniz. Yanınızda almayı unutmamanız gereken bir şey varsa o da dürbündür. Kameralarınızı ise bir müddetliğine çantanızda bırakın. Kaçırmamanız gereken bir doğa sizi beklemektedir.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account