Londra’nın en eski restoranı: Rules

Londra’nın en eski restoranı: Rules

Londra’da Covent Garden bölgesinde Maiden Lane sokağında bulunan Rules restoran, 1798’de kurulmuş. Şehrin en eski restoranı unvanına sahip mekanın özel menüsünde tavuk bacağı güveci bulunuyor. İki yüzyılu aşkın bir süredir hizmet veren Rules, Thomas Rule tarafından açılıyor ve kurulduğu günden bu yana geleneksel İngiliz mutfağıyla hizmet veriyor.

Restoran yemek ve bar kısmı olarak iki bölüme sahip. Mekanın içi, orijinal tarihi tablolarla dekore edilmiş. Birleşik Krallık başkentinin en eski restoranı doğal olarak Graham Greene, Dick Francis, Dorothy L. Sayers ve Evelyn Waugh gibi İngiliz edebiyatçılarının romanlarına da konu olmuş. 1971’de yıkım tehdidi altında olan restoran, İngiliz şair Jhon Betjeman tarafından Büyük Londra Konseyi’ne şikayet ediliyor ve yıkılmaktan kurtuluyor. Ayrıca James Bond film serisinin sonuncusu Spectre, restoranı ziyaret etmiş.olan

İngiltere’nin meşhur saat kulesi Big Ben’den yürüyerek gidebileceğiniz mesafedeki restoran, pazartesi-cumartesi günleri arasında 23.45’e kadar açık. Pazar günleri ise son sipariş saati 22.45’i geçmemeli. Sigara içilmeyen mekana kravat veya ceketle gitme zorunluluğu yok, smart casual giyinip gidebiliyorsunuz, fakat şortla girmenize müsaade edilmiyor.

rules.co.uk
+44 (0)20 7836 5314
35 Maiden Lane, Covent Garden, WC2E 7LB

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account