Londra’da gidebileceğiniz 10 vegan restoran

Londra’da gidebileceğiniz 10 vegan restoran

Yurt dışına seyahat düzenlediğimizde yeni yeni lezzetler tatmayı istiyoruz. O yere özgü yemeklerin lezzeti hakkında bilgi sahibi olmak için güzel restoranlar arıyoruz. Yeni yerlerde yeni yemekler yiyecek olanlar bazen damak tadına göre bir yer bulamıyor. Özellikle vegan seyahat severler için bu durum biraz daha zor olabiliyor. Hayvansal gıdaları yemeyen veganların Londra’da gidebileceği çok güzel restoranlar var. Ayrıca vegan olmayanlar da bu restoranlara giderek yemeklerin tadına bakabilirler. İşte Londra’daki vegan restoranlar:

Mildred

Londra’da veganlara uygun menüsü ile çok popüler olan bir yer Mildred. Kendilerini “Evden uzakta bir ev” olarak değerlendiriyorlar. 1988 yılından beri müşterilerine hizmet veriyorlar. Şubeleri King’s Cross, Camden ve Soho. Pazar günü açık olan tek şubesi ise Soho. Mavi rengi ile sokakta diğer yerlerden kendini ayırıyor. Ayrıca dekorasyonu sayesinde içerisi sizi evinizde hissettiriyor.

Vanilla Black

Londra’da ilk vejetaryen yemek mekanı olarak bilinen yer Vanilla Black. Menüsünde vejetaryen köriler ve makarnalar bulunuyor. Ayrıca burası Michelin yıldızına sahip olan bir restoran. Menülerini sürekli olarak güncelliyorlar. Fakat değişmeyen belirlenmiş 5 tane vegan yemeği bulunuyor. Her biri ayrı lezzete dahip bu yemeklerin.

Itadaki Zen

Londra’da Japon yemeklerini tadabileceğiniz İtadaki Zen adında bir restoran bulunuyor. Menüsündeki yemekleri insanın zihnine ve bedenine iyi gelmesi amacıyla tek tek belirlemişler. Vegan yemeklerinin yanında içebileceğiniz çeşit çeşit çaylar da bulunuyor.

Cookies and Scream

Londra’da glütensiz tatlılar yiyebileceğiniz bir yer var. Cookies and Scream tüm vegan ve glütensiz ürünleri ile veganların gözdesi. Ürünler her gün taze olarak hazırlanıyor. Bunun içinde menülerini sürekli olarak taze ve güncel tutuyorlar. Kurabiyeler çok lezzetli oluyor. Buraya gelerek kurabiyelerin tadına bakmanızı öneririz.

Manna

Londra’daki vejetaryen restoranlarda bir diğeri de Manna. Şehirde 50 yıldır hizmet veren çok eski bir restorandır. Ayrıca şehirde açılmış olan ilk vegan restoranlar arasında yer alıyor. Menüsünde mideyi rahatsız etmeyecek şekilde hazırladığı vegan yemekler bulunuyor. Menüde bulunan içecekler de veganların içebileceği türde. Ayrıca aşçılık dersleri de veriliyor.

Farmacy

İç dekorasyonu ile çok sevilen Farmacy, veganların en popüler restoranları arasında. Oldukça doğal bir şekilde dekore edilmiş. Ahşap ve bitkiler ile kendinizi doğal bir ortamın içerisinde hissediyorsunuz. Restoranda sabah kahvaltı, öğle ve akşamda yemek servisi oluyor. Londra turu yaparken yolunuzu bu restorana düşürmenizi öneririz.

The Gate

Hammersmith’te bulunan The Gate, şehirde en çok bilinen vejetaryen restoranlardan biri. 1989 yılından beri Adrian ve Michael Daniel tarafından yönetiliyor. Menüsünde Avrupa, Asya ve Amerika’nın en lezzetli vegan yemeklerini bulacaksınız.

222 Veggie Vegan

Muhteşem bir yemek için 222 Veggie Vegan Restoranı tercih edebilirsiniz. 2004’ten beri Londra’da müşterilerine vegan yemekler çıkarıyorlar. A la Carte menüsü de bulunuyor. Akşamları mum eşliğinde nefis yemeklerden yiyebilirsiniz. Tüm yemeklerini özenle sağlıklı olacak şekilde yapıyorlar. Bunun için mikrodalga ve kızartmadan kaçınıyor.

Fed By Water

Şehirde İtalyan vegan lezzetlerini bulabileceğiniz harika bir restoran. Londra’da kurulmuş ilk vegan restoranlardan biri. Normalde et ve süt ile yapılan yemeklerin vegan versiyonlarını yapıyorlar. İtalyan mutfağının makarna ve pizzalarını burada bulabilirsiniz.

90 Degree Melt

Klasik Amerikan yemeklerini bulabileceğiniz 90 Degree Melt’te vegan seçeneği ile bu yemekleri yiyebilirsiniz. Menüsündeki peynirli ızgara sandviç en popüler yiyecekler arasında. Bu sandviçi 8 farklı türde sipariş edebilirsiniz. Menüsündeki tapaslar da yoğun ilgi görüyor. Sebzeli tapasları çok lezzetli oluyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account