Londra’da bisiklet nasıl kiralanır?

Londra’da bisiklet nasıl kiralanır?

Londra’da ulaşım sistemleri çok gelişmiş bir durum. Metro hatları ve otobüsler ile şehrin her yerine rahatça ulaşılabilir. Bisiklet ile ulaşımda şehirde çok kullanılıyor. Bisikletliler için özel bisiklet yolları bulunuyor. Ayrıca şehrin hemen hemen her yerin bisiklet kiralama istasyonları bulunuyor. Bu istasyonlara yepyeni bisikletler koymuşlar. Bu sayede çok rahat bir şekilde şehirde istediğiniz yere ulaşabiliyorsunuz.

Satander Cycles adındaki bisiklet kiralama istasyonlardan bisiklet kiralamak Londra’da çok kolay. Bunun için bir karta ihtiyacınız var. Bu kart ile 4 tane bisikleti kiralayabiliyorsunuz.Kartı makineye taktıktan sonra ekrandaki Hire a Cycle yani Bisiklet Kirala yazan kısma basıyorsunuz. Sonrasında karşınıza bir uyarı çıkıyor. Bu uyarıda bisiklet kiralayabilmek için 18 yaşında olmanız ve bisiklete binmek içinde en az 14 yaşında olmanız gerektiği yazıyor. Bu uyarının sağ altındaki tamam kısmına bastıktan sonra kredi kartı şifresini girebileceğiniz bir kısım çıkıyor. Kredi kartını girdikten sonrada bir kod veriliyor. Bu kod ile istediğiniz bisikletin kilidini açabiliyorsunuz.

Satander Cycles bisiklet ücreti de çok uygun. En az 2 Poun’a bisikleti kiralayıp bütün gün binebilirsiniz. Bunun için yarım saate bir bisikleti yerine bırakmanız gerekiyor. Çünkü bisikletler ilk yarım saat ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Bisikletle istediğiniz her yeri gezebilirsiniz ve 30 dakika sonra bir yere bırakıp tekrar yarım saatliğine bedavaya alabiliyorsunuz. Sadece bir kerelik 2 Pound vermek gerekiyor. Bu da Türk Lirası olarak yaklaşık 10 TL civarında oluyor. Ama bisikleti geri bırakmayı sakın unutmayın. Çünkü geri bırakmazsanız cezası çok fazla oluyor.

Bisikleti daha da hızlı kiralamak için Satander Cycles’in uygulamasını indirebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama ile bisiklet istasyonlarını, bisiklet kullanma alanlarını, interaktif harita, son yolculukları ve masraflarınızı görebilirsiniz. Uygulamayı indirmenizi veya bisiklet kullanım alanları hakkında bir harita edinmenizi tavsiye ederiz. Çünkü şehirde istediğiniz alanlarda bisiklet kullanamıyorsunuz. Bisiklet kullanmanın yasak olduğu alanlar var. Ayrıca istasyona gitmeden bisiklet var mı yok mu ya da kaç adet var bunları da görebilirsiniz. Böylece boşu boşuna bisikleti olamayan bir durağa gitmemiş olursunuz.

Sürekli Londra’ya giden biriyseniz yıllık olarak bisiklet kiralayabilirsiniz. Yıllık kiralama yapanlara anahtara benzeyen küçük bir kart veriliyor. Bu anahtarla her yerden istenilen bisikleti kiralayabiliyorsunuz. Ücreti ise 90 Pound. Yani günde 25 peni’ye geliyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account