London Eye

London Eye

Londra’nın Eyfel’i

Londra’nın Thames Nehri kıyısında bulunan London Eye, diğer adıyla “Milenyum Tekerleği”, Avrupa’nın en büyük dönme dolabıdır. Açılışı 1999 yılında dönemin Başbakanı Tony Blair tarafından yapılan dönme dolap, teknik sorunlar nedeniyle ancak 2000 yılında hizmet vermeye başlayabildi.

135 metre yüksekliğe sahip olan London Eye, yapıldığı tarihte aynı zamanda dünyanın en yüksek dönme dolabı unvanına sahipti. London Eye’ın bu rekoru, 2006 yılında Singapurluların yaptığı 165 metre yüksekliğindeki Star of Nanchang ve 2008 yılında Amerikalıların Las Vegas’ta yaptığı 167 metre yükseliğindeki High Roller dönme dolapları tarafından egale edildi.

Paris için Eyfel Kulesi ne ise, Londra için London Eye da odur. Her ikisinde de, şehri tepeden gören bir noktaya ulaşır ve manzarayı doyasıya seyredersiniz. Sadece Londra’nın değil aynı zamanda İngiltere’nin en popüler noktası olan London Eye, yılda 3,5 milyon kişi tarafından ziyaret edilir.

32 adet kapsül bulunan London Eye’de biletler, önceden internet üzerinden satın alınabildiği gibi, girişte bulunan satış gişelerinden de temin edilebiliyor. “Özel kapsüller”in de bulunduğu London Eye’da pek çok seçenek ve buna bağlı olarak değişken fiyatlar vardır. Tekil biletler, çocuklar, gruplar, özel kapsül, ikramlar, (şampanya, şarap, viski vb.) yemekli için ayrı fiyat uygulaması mevcuttur.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account