Lizbon’da Noel dönemi alışveriş yapabileceğiniz yerler

Lizbon’da Noel dönemi alışveriş yapabileceğiniz yerler

Portekiz’in başkenti Lizbon, Noel dönemi parıldayan şehirlerden biri. Noel dönemi şehre gelenleri Praca do Comércio’da dev çam ağacı karşılıyor. Şehir hem noel hem yeni yılda çok renkli. Hatta havadaki kestane kokusunu bile duyabilirsiniz. Lizbon’da bu dönemde konserler kiliselerde yapılıyor. İşi ticarete dökmeyen festivallerin ise insanı rahatlattığı söyleniyor.

İçerisinde birçok mağazanın bulunduğu A Vida Portuguesa’da sabundan yapılmış ayakkabıya kadar birçok yerel ürün bulabilmeniz mümkün. Dört büyük mağaza içinde eski bir kiremit fabrikası olan Largo do Intendente en büyük ve en iyisi olduğu söylenebilir. Dükkan 1930’lu yıllarda açılmış. Eski bir Portekizli aile tarafından işletilen bu dükkanda konserve balıklar pek seksi görünmese de dekoratif malzemeler, elle sarılmış kutular sanki bir sanat formu gibi duruyor.

1925 yılında açılan Luvaria Ulisses, el yapımı harika eldivenler satıyor. Baixa bölgesinde bulunan Chocolataria Equador, çubuklu çikolataları ve renkli bonbonları ile tatlı stoklama adına çözümler sunan bir yer. 19. Yüzyıldan kalan Embaixada ise keyifle gezebileceğiniz bir alışveriş merkezine dönüşmüş durumda. Tek çatı altında pek çok Portekiz markasını bulabilirsiniz. Erkek terzi arayanlar için bile çözüm var; UOY veya Boa Safra’yı önerebiliriz.

Lizbon’da Noel atıştırmalıkları

Noel dönemi sokakların çok keyifli olduğunu söylemeliyiz. Kahve ve pastane ürünleri için her yerde açık hava kioskları bulunuyor. Yerel Noel Keki bolo rei’yi deneyebilirsiniz, yuvarlak olan bu kekin içi kuru meyve ve fındık parçaları dolu. 19. YY’dan kalma Confeitaria Nacional pastanesi şenlik çörekleri ile meşhur. Tuzlu Morina Balığı olan Bacalhau yıl boyunca menüden eksik olmuyor. Ancak Noel öncesinde yumurta ve patates ile servis ediliyor. Rua do Poço dos Negros üzerinde Zapata ve Cervejaria Ramiro fiyatları uygun deniz ürünleri olarak tercih ediliyor.

 

 

 

 

 

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account