Liverpool’daki bu müzeleri ücretsiz gezebilirsiniz…

Liverpool’daki bu müzeleri ücretsiz gezebilirsiniz…

İngiltere’nin en popüler şehirlerinden Liverpool’daki seyahatinizi küçük bir bütçe ile güzel bir şekilde yapabilirsiniz. Çünkü şehirdeki çoğu müze ve sergiler genellikle ücretsiz oluyor. Sizler için Liverpool’daki ücretsiz müzeleri araştırıp bulduk. Kültürünüzü genişletebileceğiniz en güzel ücretsiz müzeleri bir liste haline getirdik. İşte Liverpool’daki ücretsiz müzeler:

Uluslararası Kölelik Müzesi

Albert Limanı’n bulunan Uluslararası Kölelik Müzesi (International Slavery Museum) saat 10.00-17.00 arasında açık oluyor. Ağustos 2007’de açılan bu müze her yıl yoğun bir ilgi görüyor. Hatta 2016 Aralık ayında 4 milyona yakın ziyaretçiyi ağırladı. Müzede tarihsel ve çağdaş kölelik hakkında ayrıntılı bilgiler öğrenebilirsiniz.  Özellikle Transatlantik köle ticareti hakkında bir çok bilgi veriliyor.

Liverpool Müzesi

Sahil kenarında bulunan Liverpool Müzesi ile şehrin tarihinde kaybolmaya ne dersiniz? Livepool’daki ücretsiz müzeler arasında bulunan Liverpool Müzesi’de 10.00-17.00 arasında hizmet veriyor. Şehrin coğrafyasını, tarihini ve kültürünü yakından öğrenebilirsiniz. Şu anda Körler Okulu ve Hattın Sonu adındaki tramvay sergisi bulunuyor. Dilerseniz bu sergileri gezebilirsiniz.

The Lady Lever Sanat Galerisi

Sanata olan merakınız varsa The Lady Lever Sanat Galerisi tam size göre bir yer. Üstelik bu müze de ücretsiz. Moda ve dekorasyon gibi konularda çeşitli ülkelerdeki kültürlere kadar farklı sergiler ile gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Şu anda South End adında yenilenmiş nesneler ve 1950’lerden kalma moda fotoğrafları görebileceğiniz sergileri bulunuyor.

Walker Sanat Galerisi

Liverpool’daki ünlü sanat galerilerinden biri Walker Sanat Galerisi. 14 ve 21.yüzyıla ait sanat eserlerini burada keşfedebilirsiniz. 1877 yılında yapılan sanat galerisinin adı Andrew Barclay Walker’dan alıyor. Müze içerisinde gezebileceğiniz çok sayıda bölüm bulunuyor. Müzeden çıkmadan önce kendinize hatıra kalması için hediyelik eşya dükkanından bir şeyler almanızı tavsiye ederiz.

Dünya Müzesi

Dünyadaki pek çok yer hakkında Liverpool’daki Dünya Müzesi’nde bilgi edinebilirsiniz. Çin, Eski Mısır’dan tutunda uzaya kadar pek çok daha önceden hiç duymadığınız bilgi bir müzede. Hemde bu blgilere ücretsiz ulaşabiliyorsunuz. Özellikle Antik Mısır sergisini gezmenizi tavsiye ederiz. Mumyalar, tabutlar, heykeller ve mücevherler gibi pek çok koleksiyonu bir arada görebilirsiniz.

The Beatles Müzesi (Ücretli)

Bütün bu saydığımız müzeleri ücretsiz gezdiniz. Bunlardan para arttırıp bir müze için para verebilirsiniz. The Beatles, Liverpool’daki en ünlü müzik grubu. Onlar için 1990 yılında bir müze kurulmuş. Giriş için bilet almanız gerekiyor. Yetişkinler için bilet fiyatı 15 Sterlin civarında. The Beatles hayranıysanız bu müzeyi kaçırmamanızı öneririz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account