İşte LGBT’lerin en çok tercih ettiği 6 seyahat rotası

İşte LGBT’lerin en çok tercih ettiği 6 seyahat rotası

Gün geçtikçe LGBT’nin seyahat pazarındaki yeri artıyor. LGBT’ler için dünyada bazı rotalar öne çıkmaya başladı bile. Biz de LGBT turizmi için ideal tatil noktalarını kaleme aldık. İşte 2017’de LGBT’lerin en çok tercih ettiği o 6 destinasyon:

Meksika – Todos Santos

Meksika’nın batısında bulunan çok şirin bir yer Todos Santos… Bu yer fazla keşfedilmediği için genellikle çok kalabalık olmaz. Bu yüzden sakin bir yer diyebiliriz. Plajları mükemmel… Bu mükemmelliği nasıl kimse keşfetmemiş çok şaşırtıcı. Ayrıca okyanusta yüzmenin verdiği keyifte bir başka.

Kaliforniya – Palm Springs

Palm Springs, Kaliforniya’nın güneyinde birazda iç kesimlere doğru kalan bir ilçe. Çölün ortasında kalan bir yer burası. Ama Palm Springs çölün ortasında olduğuna bakmayın. Çok eğlence doludur. Gazinoları, golf sahaları ve eğlence merkezleri var. Ayrıca film festivalleri, müzik festivalleri ve tenis turnuvalarına da ev sahipliği yapıyor. Her yıl dünyanın dört bir yanındaki geylerin eğlenmek için geldiği bir destinasyon.

Uruguay – Montevideo

Uruguay’ın başkenti Montevideo… Uruguay, insan hakları konusunda Güney Amerika’da lider bir ülke konumunda. Yani LGBT haklarına da çok önem veriyor. Ayrıca eşcinsel evlilik yasağı bu ülkede kaldırılmış. Montevideo şehrinde plajlar ve barlar çok popüler. Genellikle bu şehre eğlenmeye geliyorlar.

Brezilya – Florianopolis

Brezilya’nın Santa Catarina eyaletinde bulunan Florianopolis, sörf için uygun gözde yerlerden biri. Bu bölgede Gay Surf adıyla bir sörf kampı bulunuyor. İsminden de belli olacağı üzere burada eşcinsel çalışanlar var. LGBT toplumundan olan kişiler bu kampta sörf öğrenmeye geliyorlar.

İngiltere – Brighton

Brighton, İngiltere’nin güney doğusunda bulunuyor. Şehirde yaklaşık beş yıldır düzenlenen Trans Pride adında bir etkinlik düzenleniyor. Bu etkinlikte yürüyüş, piknik, partiler ve film gecesi gibi aktiviteler yapılıyor. Manş Denizi’ne kıyısı olan Brighton, LGBT dostu bir şehir. Eşcinsellerin çalıştığı çok fazla bar ve restoran var. Ayrıca bu şehri tercih etme nedenlerinden biri de Londra’ya da yarım saat uzaklıkta olması.

İspanya – Madrid

İspanya’nın başkenti Madrid kültür, sanat, eğitim ve bilimin merkezi. İspanya, eşcinsel dostu ülke olarak biliniyor. Onur Haftasını her yıl çeşitli etkinliklerle kutlayan Madrid bu yılda çok büyük bir organizasyon hazırladı. Öyle ki trafik ışıklarını bile değiştirdi. Işıklarda el ele duran kadın ve erkek figürleri yer aldı.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account