Levent Gökmen’in ikinci kitabı ‘Zemheride Aşk’ yayınlandı

Levent Gökmen’in ikinci kitabı ‘Zemheride Aşk’ yayınlandı

Gazeteci yazar Levent Gökmen Demirciler’in ikinci kitabı Zemheride Aşk, Tortuga Yayınları’ndan yayınlandı. Yazar, anneannesi Behice’nin yaşamından esinlenerek kaleme aldığı romanında varlıklı bir aileden gelen Behice’nin yaşadıklarına odaklanarak, savaşın savurduğu bir ailenin yürek burkan öyküsünü kendine has üslubuyla anlatıyor. Demirciler, bebeğini ve eşini yalnız bırakıp cepheye giden bir askerin yaşadığı ikilemleri, bebeğiyle yalnız kalan genç bir annenin duygularını ve yaşadıklarını kağıda dökmeyi başarmış.

15 yılı Ekonomist dergisinde, 5 yılı Hürriyet Gazetesi’nde olmak üzere 20 yıldan bu yana gazetecilik yapan Levent Gökmen Demirciler, ilk kitabı Dadın Kadar Konuş’ta “anne babalar, iyi, sevgi dolu bir dadıyı nasıl bulacaklar?” sorusunun yanıtını arıyordu. Zemheride Aşk, yazarın ilk roman denemesi.

 Arka Kapaktan

“Çoğu zaman acıları büyütür insanları; kimi çok iyi bir ailede dünyaya gelir gelmesine, ailelerinin serveti onların mutlu olmasına yetmez, bazıları daha çocuk yaşta ebeveynlerini teker teker kaybedip bir başına kimsesiz kalarak verir hayat sınavını. Tıpkı savaşın hakim olduğu bir dünyada bir başına kalakalan Behice’ye olduğu gibi. Bir de kahya ile evlilik yapmaya zorlandı mı alt üst olur yeniden bir türlü kurulamayan dengeler….

Vatanını savunmak uğruna minik yavrusunu ve körpe eşini geride bırakıp uzak diyarlara giden, acımasız savaşta geçmişini yitiren bir asker kendine nasıl yeni bir hayat kurabilir?

Ailesinin kim olduğunu, geride bıraktıklarını hiç hatırlayamamak, nereden geldiğini, nereye gideceğini bilememek….”

Levent Gökmen Demirciler kimdir?

20 yıldan bu yana gazetecilik yapan Levent Gökmen Demirciler, Sinop’ta doğdu. İstanbul’da yaşayan Gökmen, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 2000 yılında mezun oldu.

İngilizce bilen, fotoğraf tutkunu olan Levent Gökmen Demirciler (Instagram: gokmenlevent) kendisi gibi gazeteci olan Sümer Demirciler ile evli. Çiftin Ela ve Nil adında iki kız çocuğu bulunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account