Kurban Bayramı’nda uçak bileti fiyatına yurt dışında tatil yapabilirsiniz! Peki ama nasıl?

Kurban Bayramı’nda uçak bileti fiyatına yurt dışında tatil yapabilirsiniz! Peki ama nasıl?

Kurban Bayramı bu sene hafta içine denk geldiği için 9 gün gibi uzun bir tatil yapabilme şansına sahibiz. Ancak plan yapma aşamasına geldiğimizde uçak bileti, otel masrafları ve şehirler arası transferler derken yüksek fiyatlar karşımıza çıkıyor. Hatta birçok kişi bu aşamada yurt dışı tatil planını yarıda bile bırakabiliyor. Hatta benim gibi sürekli havayollarının kampanyalarını takip eden gezginler bile çeşitli arayışlara giriyor. Ancak merak etmeyin bir seçenek daha var. Eski dostumuz paket tur imdadımıza yetişti. Tatil planı yapmadan önce tur acentelerine bakmanızı tavsiye ederim. Çünkü uçak bileti fiyatına tur şirketlerinden aynı yere paket tur satın alabiliyorsunuz. Tur şirketini tercih ederek uçak bileti, konaklama, şehirler arası transfer ve rehberlik hizmetinden yararlanabiliyorsunuz. Bireysel gitmek istediğinizde ise bu fiyatlar ciddi bir şekilde büyüyebiliyor. Size Kurban Bayramı için yurt dışı turlarda en uygun ve en kapsamlı turlara sahip olan Prontotour’un paket turlarıyla karşılaştırarak örnekler vermek istiyorum.

İtalya’ya turla gitmek çok cazip!

İtalya, Türk misafirlerinin en çok ilgi gösterdiği yerler arasında bulunuyor. Çizme’nin her köşesi ayrı güzel. Roma, Floransa, Venedik, Napoli, Milano, Catania, Palermo ve daha birçok şehirde harika bir tatil geçirebilirsiniz. Dilerseniz, bir şehirde vakit geçirebilir, dilerseniz de 1 haftalık turla ülkenin önemli şehirlerini görebilirsiniz. Peki İtalya tatilinizi nasıl organize edebilirsiniz? Gelin size birkaç fikir vereyim…

Mesela Kurban Bayramı’nda Roma‘ya gitmeyi düşünürseniz, 23-26 Ağustos tarihlerinde THY’den uçak biletlerini 2.637 TL’ye, Pegasus’tan 2.270 TL‘ye alabiliyorsunuz. Tabii ki, aynı gün için biraz daha düşük fiyatlara bilet bulabilirsiniz. Ancak tatil yapacağınız şehre sabahın erken saatlerinde gidip, geç bir saatte dönmek sizin orada daha fazla vakit geçirmenizi sağlayacağını unutmayın. Roma biletleri için ortalama fiyatlar bu şekilde. Bu rakamlara ayrıca 3-4 günlük otel fiyatları ve havalimanından ulaşım ücretlerini de ekleyecek olursak, fiyat çok daha artacaktır. Ancak Prontotour‘dan aynı tarihlerde 3 gece 4 günlük bir Roma turu satın aldığınızda uçak bileti, konaklama, rehberlik hizmeti ve şehir içi ulaşım transferleri dahil ödeyeceğiniz toplam rakam sadece 529 Euro. Yani 2.910 Türk Lirası. Bu nedenle uçak biletlerinden sadece 250 TL daha vererek bu tatili yapabilirsiniz.

Uçak bileti fiyatına 1 haftalık İtalya turu…

Peki diyelim ki Büyük İtalya Turu yapmak istiyorsunuz. Rotalarımız da Milano, Venedik, Floransa, Roma ve Napoli olsun. Kurban Bayramı’nda 1 haftayı bu şehirlerde geçirelim. Fiyatlara bakacak olursak, 20-27 Ağustos tarihlerinde sadece uçak biletlerini Milano gidiş, Napoli dönüş olarak THY’den 3.400 TL, Pegasus’tan da dönüşü Roma aktarmalı 3.133 TL’ye alabiliyorsunuz. Şehirlerde 1 hafta konaklama ve şehirler arası tren ya da otobüsle transfer yapmanız halinde bu rakamlar çok ciddi şekilde artıyor. Ancak bu rotaların bulunduğu bir turu Prontotour’dan 649 Euro’ya yani 3.570 TL’ye alabiliyorsunuz. Fiyatları da gördüğünüz gibi Kurban Bayramı’nda turla seyahat etmek çok daha cazip hale geliyor.

İtalya turları için tıklayınız

Balkanlar’ı gezmenin tam zamanı

Kurban Bayramı için Balkanlar’ı da tercih edebilirsiniz. Balkanlar çok geniş bir coğrafya. Bizden de çok izler taşıyor. Hem yeme içme hem de tarihi mekanlarıyla özellikle bu yaz dönemi için oldukça ideal. Ayrıca birçok şehrin vizesiz olması da çok ayrı bir lüks. Bu uzun tatil döneminde Balkanlar’ın büyük bir bölümünü görmenizi tavsiye ederim. Çünkü her zaman bu kadar uzun tatil dönemi olamayabiliyor. Belgrad’dan Saraybosna’ya, Kotor’dan Üsküp‘e kadar çok detaylı bir şekilde gezebilirsiniz. Ancak bireysel gittiğinizde bu geniş coğrafyada ülkeler arası transferler kolay değil. Organize etmek için bir hayli vakit harcayacaksınız. Ayrıca kalacağınız şehirlerdeki otel rezervasyonları derken tatiliniz stresli geçebilir. Tabii bunun yanında sadece vaktiniz değil ödeyeceğiniz parayı da düşünmeniz lazım. İşte bu detayları tur şirketine bırakmaya ne dersiniz. Hem daha az para ödemiş, hem de vakit kaybetmemiş olursunuz.

Mesela, Balkanlar’da önemli başkentler Üsküp, Belgrad ve Saraybosna’yı bir seyahatte görmek istediniz. Ancak bireysel gitmeniz halinde 20-25 Ağustos tarihleri için uçak biletleri TYH’de 1.718 TL tutuyor. Bunun yanı sıra her şehirde 2 gün kalacağınızı ve ülkeler arası transferlerinizi düşünürsek fiyat epeyce artıyor. Ancak Prontotour’dan 6 günlük seyahati 469 Euro yani 2580 TL‘ye satın alabilirsiniz. Böylelikle ekonomik tatil yapmış olursunuz.

Tur fiyatı uçak biletinden daha ucuz!

Balkanlar’da bu seçenekleri artırabiliriz. Örneğin, Türkiye’den sadece THY’nin uçtuğu Ljubljana uçak biletine 21-24 Ağustos tarihleri için 3.400 TL civarında para ödemek yerine aynı tarihlerde Prontotour’dan 2745 TL’ye 4 günlük bir tur satın alabilirsiniz. Yani tur şirketinden biletiniz bile daha uygun hale geliyor.

Zagreb‘e gelirsek, aynı tarihlerde uçak bileti 2.700 TL civarında tutuyor. Bu fiyatı daha aşağı çekmeniz mümkün. Ancak uçuş saatinin sabahın erken olması çok önemli. Çünkü erken gitmeniz halinde günün geri kalan kısmı size kalıyor. Bir uçak biletine 2700 TL ödemek yerine, Prontotour’un Zagreb turunu aynı tarihlerde 529 Euro yani 2.910 TL gibi bir fiyata satın alabilirsiniz. Bu fiyata uçak bileti, konaklama ve şehir içi transferlerin dahil olduğunu unutmayın. Yani tur şirketi ile seyahat etmek her türlü daha avantajlı oluyor.

Balkan turları için tıklayınız

Uçak biletine Budapeşte-Viyana-Prag turu…

Kurban Bayramı’nda, Budapeşte, Viyana ve Prag‘ın da bir arada bulunduğu bir Orta Avrupa turu yapabilirsiniz. Özellikle bu 3 rota yaz mevsimi tatili için çok ideal. Bu şehirleri bireysel olarak gezmek isterseniz, konumları itibariyle Budapeşte’den başlayıp, Prag’da biten ya da tam tersi bir program çizmeniz doğru olacaktır. Peki bayram döneminde bu şehirlerin uçak biletlerine bir göz atalım. Biletleri 20-24 Ağustos tarihlerinde THY’den 2.229 TL, Pegasus’tan 1.927 TL alabiliyorsunuz. Konaklama ve şehirler arası tren ya da otobüs yolculuklarını da eklersek, rakam çok daha artıyor. Ancak Budapeşte, Viyana ve Prag’ı görebileceğiniz bir turun fiyatı Prontotour’da 499 Euro (2745 TL). Burada da açık bir şekilde tur fiyatının çok daha ekonomik olduğu görülüyor.

Orta Avrupa turları için tıklayın.

Bir seyahatte 5 ülke: Benelüks ve Paris

Kurban Bayramı tatilinde bir Benelüks ve Paris turu harika olmaz mı? Benelüks’ü bildiğiniz gibi Belçika, Hollanda ve Lüksemburg ülkeleri oluşturuyor. Bu seyahate bir de yakın coğrafyada olan Paris’i eklerseniz, bir haftalık turda toplam 5 ülkeyi bir arada görebilirsiniz. Ancak yine de biz fiyatlara bir göz atalım. Öncelikle uçak biletleri ne kadara mal olabilir. Rotanızın başlangıç noktası Amsterdam, dönüş noktası ise Paris. İşte rakamlar: 18 Ağustos tarihinde Pegasus’tan Amsterdam’a sabah saatlerinde gidiş, 25 Ağustos tarihinde Paris’ten akşam saatlerinde dönüş için ödeyeceğiniz rakam toplam 2.634 TL. Türk Hava Yolları için fiyat 2.748 TL,  AtlasGlobal için ise 2.638 TL ödeyeceksiniz. Ancak, Prontotour’un Kurban Bayramı’nda bir haftalık Benelüks ve Paris turunu 749 Euro yani 4120 TL’ye satın alabiliyorsunuz. Bu fiyatla uçak bileti, ülkeler arası transfer, konaklama ve rehberlik hizmeti dahil.

Benelüks turları için tıklayınız.

Yunanistan

Kurban Bayramı’nda Yunanistan da çok cazip bir rota. Hem lokasyon olarak bize çok yakın, hem de fiyatlar açısından çok pahalı değil. Prontotour’un Yunanistan turları 99 Euro’dan başlıyor. Kurban Bayramı için Yunanistan’ın ideal tatil rotaları Selanik, Mikonos, Rodos, Atina, Halkidiki’nin olduğunu söyleyebilirim. Mesela, tatilinizi Selanik’te geçirmek isterseniz, 21-24 Ağustos’ta uçak biletleri için 1.500 TL civarında karşınıza bir fiyat çıkıyor. Bir de konaklama ve şehir içi ulaşım fiyatlarını dahil ederseniz, bu rakam çok daha artıyor. Ancak Prontotour’un 4 günlük Selanik turu sadece 429 Euro. Bu fiyata konaklama, uçak bileti, rehber hizmeti ve şehir içi ulaşım dahil. Dolayısıyla fiyat açısından çok daha avantajlı. Eğer Kurban Bayramı’nda Yunanistan’ı düşünüyorsanız, paket turlara bakmanızı öneririm.

Yunanistan turları için tıklayınız

Uzaklarda da durum farklı değil! Tur, uçak biletinden daha ucuz!

Uzak Doğu, özellikle uzun tatillerde tercih edilen bir coğrafya. Dolayısıyla 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Uzakları keşfetme fikri çok yerinde bir tercih olacaktır. Uzak Doğu’nun en popüler rotası Phuket. Peki Phuket’te durum nasıl? Bireysel olarak bilet alıp, otel rezervasyonunuzu yaptığınızda ödeyeceğiniz tutar, tur şirketinden alacağınız paket turuna göre neredeyse 2 misli fazla. İşte güncel rakamlar… Phuket’e Türkiye’den sadece Türk Hava Yolları direkt olarak uçuyor. 18-24 Ağustos’ta uçak biletleri için farklı saatler olmasına rağmen gidiş-dönüş alabileceğiniz en uygun fiyat 5.557 TL… Bu fiyata 5 gecelik konaklamayı da eklerseniz fiyat çok daha katlanıyor. Ancak aynı tarihlerde Phuket turunu Prontotour’dan satın almanız halinde ödeyeceğiniz rakam sadece 999 Dolar. Yani 4.725 Türk Lirası. Bu fiyata uçak bileti, konaklama, rehberlik hizmeti ve şehir içinde ulaşım da dahil.

Uzak Doğu turları için tıklayın

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account