Kaygısız gezginlerin rotası Goa

Kaygısız gezginlerin rotası Goa

Güney Asya’da yer alan Hindistan, dünyanın en büyük yedinci ülkesi ve en fazla nüfusa sahip ikinci ülkedir. Hinduizm, Budizm ve Sihizm gibi dinlerin doğduğu coğrafyada, Zerdüştlük, Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslam dinlerinin bir arada yaşamasından dolayı kültürel zenginlik doruğa ulaşmıştır. Tarih boyunca pek çok uygarlıkla tanışmış olan Hindistan’da, destinasyon belirlemek çok kolay olmayabiliyor. Farklı beklentilere göre şekillenecek olan Hindistan gezinizde, Delhi, Tac Mahal, Udaipur, Kerala Gölleri, Ajanta-Ellora Mağaraları, Altın Tapınak, Hampi veya Madurai gibi yerler akla ilk gelecek destinasyonlardır. Biz de her bölgesi için ayrı bir bölüm açılacak olan Hindistan’da, plajlarında partinin ve tembelliğin keyfine varacağınız Goa eyaletini seçtik.  Bu rahat ve stressiz bölgede verilecek en iyi karar, bir hazcı olarak yaşamak. Goa’yı keşfe çıkmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken bir şey var. Herkes Goa’yı kendi dünyasından görüyor ve siz de Hindistan’da kendi Goa’nızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Goa’da ne yapılır

Goa

Hindistan’ın tatil cenneti olarak anılan Goa’nın tarihinden biraz bahsetmek gerekirse, 400 yıldan fazla bir süre Portekiz sömürgesinde kalmış, ta ki 1974 yılında bağımsızlığı tanınana kadar. Başkenti Panaci olan Goa’nın, Baga, Calangute ve Vagator gibi harika plajları bulunmaktadır. Bu plajlara gençler, kasım ve mart aylarında sırt çantalarını kapıp gelmektedir. Goa’nın Kelebek, Arambol, Palolem ve diğer kalan tüm sahillerini görmek isterseniz, günlüğü 30 TL’ye (700 Rupee) araba veya 10 TL’ye motosiklet kiralayabilirsiniz.
Bölgenin el değmemiş doğası kadar el değmiş yerleşim yerleri de yeterince görülmeye değerdir. 15. yüzyılda bir Türk hanedanı olan Adilşahlar, bugün Eski Goa denilen şehri inşa etmişlerdir. 16. yüzyılda Portekizlilerin yönetimi aldığı yer UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesinde yer almaktadır. Bölgedeki tapınak, kilise, manastır ve binalar görülmesi gereken mimari harikalar arasındadır.
Hippi akımının hayat bulduğu yerlerden biri olan Goa’da, dünya görüşünüzü değiştirip orada kalma fikrine kapılmanız olası durumlardan bir tanesidir. Tabii bu fikriniz, Muson yağmurlarının şiddetini artırdığı haziran ve eylül aylarında değişmesi de diğer ihtimaller arasındadır. Goa’da kalmayı düşünmeyenler içinse dönmeden yapması gereken bir şey ekleyelim. Mandovi Nehrinde düzenlenen tekne turlarına kesinlikle katılın ve Hint müziği eşliğinde yapılan Hint danslarını izlemeyi kaçırmayın.

yoldasin-hindistan-goa

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account