Kasımda sadece aşk değil festivaller de bir başka…

Kasımda sadece aşk değil festivaller de bir başka…

Kasımda aşk başkadır derler hep. Ama bizce sadece aşk değil bu ay yapılan festivaller de bir başka oluyor. Dünyanın dört bir yerinde Kasım ayını çok farklı geçirmek için birbirinden renkli festivaller düzenleniyor. Çikolata festivalleri, film festivalleri, ışık festivalleri ve deve festivalleri bunlardan sadece bazıları. İşte Kasım ayında gerçekleştirilen etkinlikler:

Salon du Chocolat (Çikolata Festivali)

28 Ekim 2017 – 1 Kasım 2017, Fransa-Paris

Paris’te çok farklı bir çikolata etkinliğine gitmeye ne dersiniz? Toplam 5 gün boyunca birbirinden ilgiç etkinlikler ile yapılan Salon du Chocolat adındaki Çikolata Festivali birbirinden eğlenceli görüntülere sahne oluyor. Festivalin en ilginç etkinliği çikolatalardan yapılan kıyafetlerle defilenin yapılması. Bu defileyi modacılar ve ünlü aşçılar hazırlıyor. Mankenlerin üzerinde çikolatadan yapılmış kıyafetler oluyor.

Pushkar Deve Fuarı

23 Ekim – 4 Kasım 2017, Hindistan-Pushkar

Süslenmiş develeri yakından görebileceğiniz festival havasında bir fuar… Rajastan Çölü üzerinde binlerce deve süsleniyor. Bu fuarda deve alım satımı da yapılıyor. Ayrıca çeşitli kutlamalar ve etkinlikler de düzenleniyor. Dansçılar, yılan oynatıcıları, müzisyenler ve sihirbazlarda geliyor.

Dia de Todos los Santos (Azizler Günü)

1 Kasım 2017, İspanya-Barselona

Her sene İspanya’da 1 Kasım Azizler Günü olarak kutlanıyor. Bu günde halk kaybettikleri sevdikleri için dualar okuyorlar. Pastanelerde bugüne özel kekler, çörekler ve kurabiyeler yapıyorlar. Hatta pastane önlerinde bu lezzetli yiyecekleri ücretsiz olarak servis ediyorlar. Bu etkinliği aslında sadece ölenlerini anmak için değil yaşamı kutlamak içinde gerçekleştiriyorlar. Çeşitli aile dostu etkinliklere denk gelebilirsiniz.

İzlanda Airwaves (Işık Festivali)

1 – 5 Kasım 2017, İzlanda-Reykjavík

Muhteşem bir müzik festivali olan İzlanda Airwaves bu yıl 1 – 5 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. 2017’de 17.si düzenlenen bu muhteşem festivalde çok eğleneceksiniz. Ayrıca önceden belirtmek gerekirse festivale katılım için 20 yaş şartı aranıyor. Yaklaşık 200’den fazla sanatçı festivalde sahne alacak.

Loy Krathong Festivali (Yüzen Taç Festivali)

4 Kasım 2017, Tayland-Bangkok

Tam bir görsel şölen. Yüzen Taç Festivali olarak da bilinen Loy Krathong Festivali bu yıl 4 Kasım’da kutlanıyor. Festivalde çiçekler, fenerler, havai fişekler ve partiler ile bol bol eğlenebilirsiniz. Festival boyunca nehir ve göller yüzen çiçekler ve mumlarla süslenir. Gökyüzünde havai fişekler patlatılır ve renkli renkli fenerler uçulur.

Kents Cavern Shakespeare Festivali

6 – 8 Kasım 2017, İngiltere-Torquay

İngiltere’nin ünlü Kelebek Tiyatrosu’ndan muhteşem bir festival. Kents Mağarası’nda Shakespeare’in Makbet adlı eserinin tiyatrosunu izlemek sizlere çok farklı bir deneyim yaşatacak. Festival bu yıl 6 – 8 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Biletler tükenmeden yerinizi ayırtmanızı öneririz.

Cork Film Festivali

10 – 19 Kasım 2017, İrlanda-Cork

Bu yıl 10 – 19 Kasım tarihlerinde İrlanda’da Cork Film Festivali gerçekleştiriliyor. Festivalde eski ve yeni birçok filmi seyretme fırsatınız olacak. Her yaşa uygun ve herkese hitap eden filmler seçiliyor. Bu 10 gün boyunca eski ve yeni ne kadar film varsa hepsini izleyeceğinizden eminiz.

Kendal Dağ Festivali

16-19 Kasım 2017, İngiltere-Kendal

İngiltere’de düzenlenen Kendal Dağ Festivali, şehirde büyük bir açık hava festivali olarak gerçekleştiriliyor. Festivalde açık hava sinemasında filmler oynatılıyor, çeşitli fotoğraf sergileri, yarışmalar ve spor etkinlikleri düzenleniyor. Son 17 yıldır sürekli gelişen ve Event Ödülü kazanan bir festival. Atletler, fotoğrafçılar ve maceracılar gibi binlerce kişi katılıp her yıl yaşadığı maceraları burada paylaşıyorlar. Festival insanlara daha fazla keşfetmeye, araştırmaya ve dağ ortamında daha çok eğlenmelerini amaçlıyor. Aynı zamanda bu festival 2014 yılının Yılın Turizm Eventi seçilmiş. Kendal festivalinin en gözde etkinliği uluslararası film festivali. Dışarıda çekilen outdoor filmleri sahneleniyor. 100’den fazla film oynanıyor. Vahşi yaşam ,drama ve kültürü burada öğrenebiliyorsunuz.

Monkey Buffet Festival

26 Kasım 2017, Bangkok-Lopburi

Maymun Açık Büfe Festivali olarak da bilinen Monkey Buffet Festival bu yıl Bangkok’ta düzenleniyor. Har yıl Kasım ayının son Pazar günü kutlanan Maymun Açık Büfe Festivali çok ilginç görüntülere sahne oluyor. Bu festivalde maymunlar için büyük bir masa kuruluyor. Masada meyveler sebzeler her şey var. Bangkok’ta Lopburi adındaki Antik kentte düzenlenen bu festivale katılacaksanız maymunlara dikkat etmenizi öneririz. Çünkü bu maymunlar çok yaramazlar ve insanları arkadaş olarak görüyorlar. Çantanızdan bir şeyler almaktan da hiç çekinmiyorlar.

Hyde Park Winter Wonderland

23 Kasım 2017 – 4 Ocak 2018, İngiltere-Londra

Upuzun bir festivale katılmaya ne dersiniz? Kasım’ın 23’ünde başlayıp Ocak’ın 4’üne kadar süren eğlence dolu bir festival. Çoğu kişi bu festivale Noel pazarlarında alışveriş yapmak için katılıyor. Festival ilk 2007 yılında yapılmış ve bu sene 10.su düzenleniyor. Alanda etkinlikler düzenleniyor ve büyük bir buz pisti bulunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account