Karanlık çökünce uyanan şehir Madrid

Karanlık çökünce uyanan şehir Madrid

İspanya’nın başkenti Madrid sahip olduğu kulüpler ve renkli gece hayatı ile dünya gençliğinin son dönemde en çok ziyaret ettiği yer. Poptan rock’a ve R&B’ye kadar pek çok farklı akımın takip edildiği bu renkli şehirde, Madridliler de son derece sempatik ve cana yakın.

Madrid’te gece hayatı diğer şehirlerde ışıklar söndüğü, müzik durduğu zaman başlıyor. Madrid karanlık çökünce uyanıyor. Bu nedenle zamanlamanıza dikkat edin.

Madrid gece hayatında İspanyollar ile aşık atacaksanız önce beslenmenize dikkat etmeniz lazım. Saat 22:00 gibi akşam yemeğinizi yiyin. Rahat ve uzun bir yemek olsun. Daha sonra lokal bir bara uğrayın ve iki ya da üç içecek alın.

Kulübe ne zaman mı gideceksiniz?

Saat 02:00’de kulübe gidin ve sabahın ilk ışığına kadar çıldırın. Otelinize dönerken de çikolata soslu churros’lardan alın ve kendinizi yatağa atın.

Madrid’de farklı kulüpleri denemekten çekinmeyin. Size uyan bir kulüp bu şehirde mutlaka var. Madrid’te eğlenmemek mucize..

Berlin Cabaret

yoldasin_Madrid-Berlin-Cabaret

Berlin Cabaret retro görüntüsü ve eğlence programlarının çeşitliliği ile her yaştan profili kendisine çekiyor. Flemenko, Burlesk, Bollywood dansları ve drag queen showların sahnelendiği Berlin Cabaret şovların olmadığı akşamlar ise gece kulübü olarak hizmet veriyor.

Oturup, içki içip eğlenmek için Berlin Cabaret’yi tercih edebilirsiniz. Şovlar gerçekten güzel ve renklidir.

Tel: ( 913 66 20 34)


 Pacha

pacha_madrid

Pacha hafta içi Madridlilerle, hafta sonu ise turistlerle kaynaşmak için mükemmel bir yer. Sohbet edecek ve dans edecek bir çok arkadaş edineceğiniz rahat bir ortam. Sürekli olarak dünya dans müziklerinin en iyi örnekleri çalınır ve dans pisti hiç boş kalmaz.

Çok eğlenceli bir mekan.

METRO: Tribunal

Tel: (34-971-19-10-00)


 Fulanita de Tal

yoldasin_fulanita_de_tal

Fulanita de Tal Madrid’in eski lezbiyen mekanlarından biridir ancak zamanla kapılarını herkese açmaya başladı. Popüler İspanyol müziği sıklıkla çalınır. İki katlı olan bu sempatik mekanda herkese dans edecek bir yer var. Kulüp olmanın yanı sıra bir çok organizasyona da ev sahipliği yapan Fulanita de Tal’de karaoke geceleri, canlı komedi gösterileri ve dünyanın en önemli kupa maçlarının gösterimleri de yer alır.

Madrid gece hayatı entegrasyonu için biçilmiş kaftandır…

Tel: (915 22 02 06)


 Dark Hole

dark_hole

Madrid goth kulüplerin ve kulüp kültürünün hala yaşadığı ender şehirlerden biridir. Dark Hole bunun en iyi kanıtı. Madrid’in gelmiş geçmiş en uzun soluklu Goth Kulübü olan Dark Hole, yan yana, dip dibe dans eden, DJ’in gothic, endüstriyel, ve 80’lerin hitlerinden oluşan mükemmel kolajıyla kendinden geçen gençlerin mekanıdır.

Uzun yıllar Mesonero Romanos’da hizmet vermiş olan Dark Hole şimdilerde Pelayo’da Chueca’da konumlanıyor.


 Tupperware

yoldasin_tupperware

Malasana’da yer alan Tupperware, Madrid’te yaşayan yirmili gençlerin mekanıdır. DJ genellikle rock, pop ve indies çalar. Mekana ulaştığınızda dış cephesindeki renklilikten mekanı tanıymayacaksınız. İçeride de pembe rengin hakim olduğu şık bir dekor sizi karşılayacak. Alt katın duvarlarını görmek için aşağı mutlaka inin.

Tel: (914 464 204)


 Joy Eslava

yoldasin_joy_eslaya

Puerta del Sol’den bir taş atımlık mesafede olan ve yılın her günü açık olan Joy Eslava hem bir gece kulübü hem de farklı performanslara ev sahipliği yapan bir salon. 19.yy’lın iç mimari özellikleri korunarak dekore edilmiş olan mekanda üç farklı kata dağılmış birden çok bar var. Gece kulübü olarak hizmet verdiği akşamlar pop en çok duyacağınız müzik olacaktır.

Tel: (913 663 733)


 Fabrik

madrid_fabrik

Oldukça büyük bir fabrikadan dönüştürülmüş olan bu mekan, tam da gençlerin seveceği tarz bir kulüp. Üç farklı seviyede bulunan sahnesinde yer alan dans ve go – go şovları, lazer şovları, dev ekranları ve terası ile kusursuz bir eğlence mekanı. Müzik tekno, gösteriler muhteşem. Fabrik’in yer aldığı semt çok da mükemmel olmasa da en azından hiçbir ses limitine maruz kalmadan kaliteli partiler yapılan bir yer.

METRO: Fuenlabrada, daha sonra 496 ya da 497 nolu otobüs

Tel: (699-909681)


Kapital

yoldasin_kapital

Kapital Madrid’in en büyük kulüplerinden birisidir. Toplamda yedi kata yayılmış olan kulüpte bir sürü bar bulunuyor. Farklı temalı geceler düzenleyen Kapital, gençler için de erken saatlerde partiler organize ederek, gelecek nesillere yatırım yapıyor. Birinci kat Kapital’in en büyük pistinin bulunduğu yer. Burada daha çok house müzik ve go – go şovlar yer alır. İkinci katta karaoke bar vardır, üçüncü kat ise hip hop içindir. Beşinci kat sadece bar olarak kullanılır ve altıncı kat ise dinlenmek ve bilardo oynamak üzere tasarlanmıştır.

Her telden çalan dolu dolu bir mekan için Kapita’i deneyin.

Tel: (91 420 29 06)


 Ocho y Medio

yoldasin_ochy

Madrid’in dev kulüplerinden bir diğeri de Ocho y Medio. Madridli clubber’ların gözde mekanlarından bir olan Ocho; asla şahit olamayacağınız olağandışı mixler yapıyor. DJs Smart ve Luiliminili bir arada dinleyebileceğiniz tek yer. Asıl can alıcı noktası ise 80’ler, 90’lar ve günümüzün New York rock’ının harmanlanması.

Tel: (91-541-3500)


 Ohm

ohm

Palacio de Prensa sinemasından itibaren saat 03:00 civarlarında uzayan bir sıra göreceksiniz. Sıraya girin ve Ohm’a girmek için ilk adımı atın. Herkese kapısı açık olan Ohm’da daha çok gaylere rastlarsınız. Son derece sitil sahibi giyimleri ve kaslı vücutları ile hem eğlenecek hem de görsel bir şölen izleyeceksiniz. Boogies’den house’a kadar çeşitlilik gösteren müzik eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. After party için birileriyle arkadaş olun, sizi en güzel mekana götüreceklerdir.

Gece bitiyorsa yeni bir gün başlıyor..

METRO: Callao

Tel: (91-531-0139)

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account