Karadeniz turuna hazırsanız, başlıyoruz! – Video

Karadeniz turuna hazırsanız, başlıyoruz! – Video

Giresun Kalesi ile yola koyulup, Kümbet Yaylası, Giresun Adası ve Kuzalan Şelalesi’nde harika fotoğraflar çekip Camsakızlı sütlacının tadına bakmaya hazır mısınız? Yok ben Hamsiköy sütlacı yerim derseniz biraz bekleyin o zaman. Sütlaç Karadeniz’in her şehrinde başka güzel. Pazı sarması, fasulye turşusu, muhlama, laz böreği, hamsili pilav, mısır ekmeği eşliğinde kara lahana yemekleri, çorbalar ve daha pek çok lezzet sizi bekliyor.

Beşikdüzün’den geçerek Trabzon’a doğru yol alıp Altındere Milli Parkı, turistlerin mutlaka görmek istediği Sümela manastırı, Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini görüp Zigana Dağı’na çıkmadan Karadeniz’e gitmiş olmazsınız. Hele horonun sesini duyacağınız Sürmene sizi bekler. Burada içeceğiniz bir bardak çayın tadı bir başka olacaktır. Karadeniz’in en güzel vadilerinden biri olan Fırtına Vadisi’ne de fırtına gibi girmeden dönmek olmaz. Fırtına Deresinde rafting yapıp Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu yaparak yolunuza devam edebilirsiniz.

Artvin’in Gürcistan sınırındaki ilçesi Borçka, doğa harikası Karagöl ve görülecek pek çok güzellik ile Batum’a doğru yola devam edebilirsiniz. Batum’a geçmek istemeyenler ise Mençuna Şelalesi’nde keyifli vakit geçirebilirler. Muhteşem doğası, yeşili, mavisi, yerel değerleri ile Karadeniz coğrafyasını keşfetmek isteyenlere işte tadımlık bir Karadeniz Turu.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account