Japonya’nın kapsül oteli: Nine Hours Hotel

Japonya’nın kapsül oteli: Nine Hours Hotel

Japonya’nın en büyük şehirlerinden Kyoto’da bulunan Nine Hours Hotel, dünyadaki diğer otellerden çok farklı. Otelde ayrı ayrı duvarlarla ayrılmış içerisinde tuvaleti, televizyonu, mini barı olan odalar bulunmuyor. Onun yerine duvarın içine yapılmış küçük bölümlerde bir kişinin yatabileceği boyutta sadece yataktan oluşan odalar tasarlanmış. İki katlı olarak tasarlanan bölmeler tüm koridor boyunca sıralanıyor. Birkaç basamaktan oluşan merdiven yardımı ile üst katında bulunan odalara ulaşmak çok kolay.  Otelin her yerinde siyah ve beyaz renkleri ağırlıklı olarak kullanılmış.

Otel, müşterilerin sadece uyuma, yıkanma ve giyinme gibi temel amaçlarını giderebilecekleri bir alan olarak yapılmış. Yani diğer otellerin sunduğu aqupark, spa, havuz gibi çeşit çeşit hizmetler burada yok. Amacı çok basit. Müşterilerin gün içinde sadece 3 temel ihtiyacını karşılayabilmesi. Mesela müşteri gelip otelin sadece duş bölümünü 7 dolar gibi bir ücret ödeyerek faydalanabiliyor.

Nine Hours Hotel’in tek ilginç olanı yatakların duvar içinde olması değil. Bu otelde sadece 9 saat konaklayabilmek. 1 saat duş için, 7 saat uyku ve geri kalan 1 saat içinde dinlenmek veya kişisel bakım gibi işleriniz için ayrılmış. Özellikle iş veya gezi amaçlı seyahat eden kişiler için ideal bir konsepti var. Tüm oteli minimalist bir tarzda dekore etmişler. Böylece çok fazla eşya ile müşterilerini yormuyorlar.

Otelde iki şekilde kalabileceğiniz konsept bulunuyor. Bunlardan birisi uzun süreli kalma. Bundan dinlenmek veya keyif yapmak için konaklıyorsunuz. Diğeri ise iş gezisi amacı ile gelip kısa süreli kalma.

Müşterilerin ihtiyacı için her şey düşünülmüş. Duş alanında diş fırçaları, havlular, tıraş makinesi ve terlik satın alabiliyorsunuz. Fiyatları da bizim para birimimize göre çok uygun. Diş fırçası, havlu ve tıraş makinesi 50 ¥ (1.70 TL), terlikler ise 150 ¥ (5.15 TL). Ayrıca saç kremi, yastık, yorgan ve şilte gibi ürünler satın alabiliyorsunuz.

Aslında bu otel için Kapsül Otel denmesini istemiyorlar. Çünkü onlara göre kapsül oteller basık ve hapsolma hissi verdiği için onlar kendilerini farklı olduklarını vurguluyorlar.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account