Hint Okyanusu’nun derinliklerinde bir restoran…

Hint Okyanusu’nun derinliklerinde bir restoran…

Maldivler’de yer alan Conrad Maldives Resort & Spa Rangali Island, muhteşem bir restorana ev sahipliği yapıyor. Otelin restoranı müşterilerine farklı bir deneyim yaşatmak amacı ile okyanusun altına inşa edilmiş. Su altı restoranı olarak bilinen Ithaa Restaurant, insanı büyüleyen bir güzelliğe sahip. Hint Okyanusu’nun güzelliği sizleri büyüleyecek ve masanızdaki yemeği unutmanıza neden olacak. İşte dünyadaki ilk ve tek su altı restoranı…

Meraklı balıklarla beraber ilginç bir yemek deneyimi

Hint Okyanus’unun içinde yer alan Ithaa Restaurant, Maldivler’de bulunan ilk su altı cam restoranı olma özelliğine sahip. Ithaa, Maldiv dilinde Ana İnci anlamına geliyor. Cam bir tüp içine yapılan restoran, 180 derecelik bir okyanus manzarası sunuyor. Okyanusun içine yerleştirilen bu tüpü Singapur’da yaklaşık 10 milyon TL’ye inşa etmişler. Conrad Maldives Resort’un bu camdan restoranı tam 175 ton ağırlığında.

Yüzeyin 5 metre altında bulunan Ithaa Restaurant, büyük kum torbaları ile denizin derinliğine sabitlenmiş. Etrafınızda köpek balıklarını, vatozları, binlerce farklı türdeki deniz canlısını yüzerken görebilirsiniz. Restoran, 2017 yılında Yılın Küresel Restoranı olarak seçilmiş.

Avrupa mutfağının en lezzetli yemekleri

Ithaa Restaurant, sadece öğle ve akşam saatlerinde yemek hizmeti veriyor. Hint Okyanusu’nun suyu o kadar berrak ki müşteriler ve çalışanlar öğle yemeğine geldiklerinde güneş gözlüğü kullanmak durumunda kalabiliyorlar. Çünkü güneş ışınları cam restoranın içini gözleri rahatsız edebilecek kadar çok aydınlatabiliyor. Eğer şanslıysanız restoranın etrafında yüzen vatozları ve köpek balıklarını görebilirsiniz.

İçerisi sadece 14 kişi kapasiteye sahip. Bu nedenle gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Salı günleri kapalı olan restoran diğer günler 11.00 – 00.00 arasında hizmet veriyor. 6 kap yemekli menüsü için yaklaşık 660 Türk Lirası civarında bir ödeme yapmak gerekiyor. Çocuklar için öğle yemeği menüsü bulunmuyor. Fakat akşam için onlara özel bir menü sunuyor. Restoranın 6 kap menüsü Aperatif, Amuse Bouche (Damak Hoşluğu), Meze, Giriş, Cleanse, Ana yemek ve tatlıdan oluşuyor. Zengin mi zengin bu menüsü ile restorandan aç ayrılmanız olanaksız.


Bu yazımızı da okuyabilirsiniz!

İşte dünyadaki 10 su altı oteli…

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account