İtalya’nın gözlerden uzak 4 hazinesi

İtalya’nın gözlerden uzak 4 hazinesi

İtalya, Avrupa’nın halka açık sergilenen bir hazinesi… İtalya, Roma, Venedik, Milano veya Napoli gibi şehirleri, tarihi meydanları ve sıcak sokaklarıyla seyahatseverlerin gönlünde taht kurmuş. İtalya gezilecek yerler ve yapılacaklar listesi çok kabarık bir ülke. Sevgilisiyle romantik bir kaçamak yapmak isteyenler Roma’ya giderken pizzanın en iyisini yemek isteyenler Napoli’ye gidiyor. Modayı sıcağı sıcağına takip etmek isteyenler Milano’ya, müze görmek isteyenler ise Floransa’ya gidiyor. İtalya’da gezilecek yerler saymakla bitmeyecektir. Tur şirketleri ve hatta İtalyanlar bile ülkelerinde hala yeni yerler keşfetmekteler veya İtalya turları ile yeni bölgelerini görücüye çıkarmaktalar.  Yani, İtalya’da görülecek daha pek çok şehir kaldığını da hatırlatmakta fayda var. Biz de İtalya’nın gözlerden uzak 4 hazinesini bir araya getirdik.

Civita di Bagnoregio

yoldasin-italya-roma-civita-di-Bagnoregio

Civita di Bagnoregio, aslında birbirine uzak iki kasabadan oluşuyor. Civita, büyük bir tepenin üzerinde bulunuyor ve komşusu Bagnoregio’nun bittiği yerden başlıyor.  Taş geçit üzerinden ulaşılan Civita, Bagnoregio’nun uydusu gibidir.  6 yıl öncesine kadar bu bölge ölü şehir olarak anılıyormuş. Bugün ise İtalyan zenginlerin tatil için geldiği bir yer haline gelmiş. Civita neredeyse el değmemiş bir ortaçağ şehri, sadece şehrin kilisesi Rönesans döneminde yenilenmeye gidiyor. Civita’da zirveye ulaşmak için uzun ve yüksek eğimli bir köprüyü tırmanmanız gerekiyor. Civita,  Roma şehir merkezine arabayla 2 saat uzaklıkta bir yer. Bölgeye Roma’dan günübirlik gezilerle ziyaret düzenleyebilirsiniz.


Positano

yoldasin-italya-positano

Campania bölgesinde yer alan Positano, Amalfi’nin kartpostal yüzü olan bir yerleşim. Beş yüzyıl önce önemli bir ticaret limanı olan şehir, son yüzyılda ekonomik sıkıntıya düşmüş ve bölge pek çok göç vermiş. 50’li yıllara kadar küçük bir balıkçı köyü olan Positano, Amerikalı efsane yazar John Steinbeck tarafından kaleme alındıktan sonra popüler bir yer olmaya başlamış. Positano, her ne kadar bir Roma olmasa da İtalya’nın şirin mi şirin kasabası olarak rotanıza ekleyebileceğiniz yerlerden.


Tellaro

yoldasin-italya-tellaro

Tellaro, İtalya’nın kuzey sahillerinde La Spezia körfezinde bulunan bir balıkçı kasabası. Her sene tekne yarışlarının düzenlendiği bölgede, onun dışında çok büyük bir etkinlik yaşanmıyor. İtalya’nın en güzel köylerinden biri olarak bilinen Tellaro, ilerleyen yıllarda popüler bir yer olmaya aday görünüyor.


Alberobello

yoldasin-italya-alberobello

Alberobello, İtalya’daki 50 Unesco dünya mirasından biri. Koni şeklinde çatıları bulunan taş evleri ile turistlerin ilgisine çekiyor. Bir zaman insanlar, vergi ödememek için evlerini yıkmışlar. Bugün ise bu garip görünen evlerin içinde hediyelik eşyalar satan dükkanlar bulunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account