İtalya’nın birbirinden ünlü plajları…

İtalya’nın birbirinden ünlü plajları…

İtalya yaklaşık 4660 mil uzunluğuna sahip sahil şeridi ile yaz için ideal bir tatil rotası oluyor. Eğlence, spor, doğa, güzellik ve dahası bu plajlarda. Sayısız körfezleri, koyları ve kumsalları bulunan İtalya’da muhteşem bir yaz tatili geçirebilirsiniz. Bu güzel plajları keşfederken balıkçı köyleri ve sahil kentlerine uğramayı da ihmal etmeyin. Ülkenin Ligurya Denizi, Tiren Denizi ve İyon Denizi’ne bakan çeşitli plajlar bulunuyor. Gelin bu muhteşem plajlara yakından bakalım:

Tropea Beach

Berrak mı berrak mavi suları ile İtalya’da öne çıkan bir plaj Tropea Beach. Burası o kadar güzel ki sürekli gelmek isteyeceksiniz. Dimdik kayalıkların aşağısında masmavi denizi ile yumuşacık kumsalları bulunuyor. Su sporları ile uğraşmayı seviyorsanız Tropea Beach’e gelebilirsiniz. Özellikle dalış severler için berrak sular çok ideal.

La Pelosa Beach

İtalya’nın popüler plajlarından bir diğeri de La Pelosa Beach. İncecik beyaz renkteki kumları ile dünyanın farklı yerlerinden seyahatseveri kendisine çeker. Özellikle sessiz sakin plajları sevenler için ideal bir yer. Ailelerin tercih ettiği bir plaj. Sığ turkuaz renkli bir denize sahip. Sardinya’nın en batısında bulunuyor.

Cala Goloritze

İtalya’daki tekne turlarının vazgeçilmez rotası Cala Goloritze plajı. Hani turkuaz sular diyoruz ya burası için o az kalır. Fosforik bir mavisi var bu plajın. Dalış yapmak için de çok ideal bir yer. Cala Goloritze’yi ulaşım sadece tekneler ile gidilebiliyor. Çünkü kayalıkların hemen aşağısında bulunuyor. Bu da ulaşımı imkansız hale getiriyor.

Cala Mariolu

Sardunya adasının doğusunda yer alan Cala Mariolu, büyük beyaz kayalıkların arasında bulunan güzel bir plaj. Bu plaja her yıl çok sayıda seyahatsever geliyor. Yılın büyük bir kısmında burada denize girebilirsiniz. Sezon Mayıs ve Eylül ayları arasında açık oluyor.

Spiaggia di Tuerredda

İtalya’nın her yerinde tertemiz sularda yüzme keyfini yaşayabilirsiniz. Temiz, masmavi, berrak ve bir o kadar da sakin bir plaj arıyorsanız yolunuzu Spiaggia di Tuerredda’ya çevirebilirsiniz. Çift olarak geldiyseniz sahil boyunca keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Plajda şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz. Tercihiniz doğanın içinde olmazsa şemsiye ve şezlong kiralamak yerine havlunuzu çam ağaçlarının altına da serebilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account