İtalya’nın birbirinden güzel en ünlü meydanları…

İtalya’nın birbirinden güzel en ünlü meydanları…

İtalya’da muhteşem meydanlar olduğunu biliyor musunuz? Daha önceden İtalya turu yapanlar bilir. Biz de bilmeyenleri düşünerek İtalya’nın birbirinden güzel meydanlarını kaleme aldık. Şehirdeki meydanlara piazza adı veriliyor. Şehirdeki en canlı noktalar oldukları için insanlarla dolup taşıyor. İşte İtalya’da gezip görülmesi gereken piazzalar…

San Marco Meydanı – Venedik

Tüm dünyaca bilinen ve İtalya’daki en ünlü meydanlar biri olan San Marco Meydanı, çok farklı bir atmosfere sahip. Napolyon bile bu meydan için “Avrupa’nın resim odası” diyerek ne kadar güzel bir yer olduğunu vurgulamış. Kendisi ile aynı adı taşıyan San Marco Bazilikasına ev sahipliği yapıyor. Meydanda her yıl çeşitli festivaller, kutlamalar ve çeşitli konserler de düzenleniyor.

Signoria Meydanı – Floransa

Floransa’nın en ünlü meydanlarından biri Sinyorlar Meydanı. Floransa turu yapan seyahatseverlerin şehirde görmeye geldikleri yerlerin başında geliyor. Meydan da Davut Heykeli’nin bir replikası bulunuyor. Signoria Meydanı’nda daha pek çok sayıda görebileceğiniz heykel bulunuyor. Persia Heykeli, Pam Heykeli ve Lanzi Locası gibi… Meydan hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız videomuzu izleyebilirsiniz.

Mucizeler Meydanı – Pisa

Mucizeler Meydanı olarak bilinen Piazza dei Miracoli, Pisa’da görebileceğiniz çok güzel bir meydan. Burada çimlere uzanıp dinlenebilirsiniz. Dilerseniz de ünlü Pisa Kulesi ile fotoğraf çekilebilirsiniz. Fotoğraf çekimi için çok uygun bir meydan. Meydanda görebileceğiniz çok sayıda ünlü yapı ve heykel bulunuyor.

San Pietro Meydanı – Vatikan

Vatikan’daki en ünlü meydan San Pietro Meydanı’dır. Papa her Çarşamba günü burada toplanan halka vaaz verir. Meydanda aziz heykelleri dışında Mısır’dan Roma’ya getirilen 25 metre uzunluğundaki dikilitaşı da görebilirsiniz. Ayrıca San Pietro Kilisesi’de bu meydanda yer alıyor. Kilise’de çok ünlü Pieta adındaki bir heykel bulunuyor. Bu heykel Michelangelo’nun üzerine imzasını bıraktığı tek eseri.

Navona Meydanı – Roma

Yolunuz Roma’ya düşerse gezmeniz gereken yerlerinden biri Navona Meydanı. Roma’nın en canlı noktalarından biri olma özelliğine sahip. Barok stilindeki mimarisi ile insanı büyüleyen bir güzelliğe sahip. Meydanın ünlü olmasındaki asıl etken Dört Mevsim adındaki bir çeşme. 1960’lı yıllarda yapılmış olan bu çeşme çok güzel bir görünüme sahip.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account