İtalya’dan sevdiklerinize alabileceğiniz 6 hediye…

İtalya’dan sevdiklerinize alabileceğiniz 6 hediye…

İtalya’nın birbirinden ünlü pazarları ve alışveriş yerleri var. Yiyecek, içeceklerden süs eşyalara kadar bu şehirden sevdikleriniz için farklı farklı hediyeler alabilirsiniz. Genellikle turistlerin hediye seçimi el yapımı ürünlerden yana oluyor. İtalya’dan hediye almak isteyenler de birbirinden farklı el yapımı ürün bulabilirler. Biz de İtalya’da nereden ne hediye alınır diye soranlar için harika 6 hediye önerisinde bulunduk. İşte İtalya’dan alınabilecek hediyeler:

Floransa’dan deri ürünler

Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa’da deri ürünler çok popüler. Burada yerli halk 13.yüzyıldan beri deri ticareti ile uğraşıyor. Günümüzde ise ulusal deri üretiminin %35!i bu alanda gerçekleştiriliyor. Bu şehirde deriden yapılma ceketler, kemerler, çantalar ve cüzdanlardan satın alabilirsiniz. Özellikle el yapımı olan ürünlerden tercih etmenizi öneririz. Ürünün gerçek deriden yapıldığını dokusundaki yumuşaklıktan ve doğal görünümündeki renginden anlayabilirsiniz.

Murano’da cam eşyalar

İtalya’nın güzel bir adası olan Murano’da camdan çeşitli ürünler yapılıyor. İtalya turunuzda bu şirin adaya uğrayacaksanız hediye olarak camdan yapılma eşyaları tercih edebilirsiniz. Yüzyıllardır Murano, Avrupa’da cam eşya lideri olarak biliniyor. Burada bulunan cam üretimcileri sizleri şaşkına çevirecek. Camdan çeşit çeşit ürün yapmışlar. Avizeler, süs eşyalar, takılar, şişeler ve daha neler neler hediye için bulabilirsiniz. Cam ürünlerin en iyisini Artistic Glass Murano’da bulabilirsiniz.

Vietri sul Mare’nin seramikleri

Solerno iline bağlı olan Vietri sul Mare, Sorrento’ya doğru şehrin en solunda bulunuyor. Burayı çoğu kişi bilmese de seramikleri ile çok ünlü bir yer. Birbirinden güzel renklere sahip çeşit çeşit çömlekleri burada bulabilirsiniz. Majolika  adı verdikleri çiniler de burada en çok ünlü olanlar. Akdeniz tarzı motifler seramiklere işleniyor. Vazolar, tabaklar, kaseler ve çeşitli duvar süslerini buradan satın alabilirsiniz.

Como’dan ipek

Como ve çevresindeki kasabalarda 4 asırdır ipek üretimi yapılıyor. Bu bölge ipekböceklerine ev sahipliği yapıyor. İpekböcekleri buraya Çin’den Doğu Akdeniz’e oradan Sicilya’ya sonrasında ise Como’ya yolculuk ederek yerleşmişler. Como, Avrupa’nın ipek ihtiyacının %70’ini karşılıyor. İpekten yapılma eşyaları Milan’da da bulabilirsiniz. İtalya’dan alabilecek hediyeler arasında ipek eşarplar, kravatlar, gömlekler ve daha çeşit çeşit giyecek eşyası satın alabilirsiniz.

Palermo’nun kuklaları

Palermo’da gezilecek yerler arasında Uluslararası Kukla Müzesi bulunuyor. Burayı gezdikten sonra kuklalara olan merakınız ve sevginiz artarsa dönüş yolunda hediye olarak kukla almak isteyebilirsiniz. Bu kuklalar yaklaşık 80 santim boyutunda olup belden ve dizden hareket edebilme özelliğine sahip. Corso Vittorio Emanuele adındaki atölyede İtalya’daki en iyi kuklaları bulabilirsiniz. Kuklaları Palermo dışında Catania (Katanya)’da bulabilirsiniz.

Trentino-Alto Adige’de ahşap eşyalar

İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunan Trentino-Alto Adige bölgesi ahşap eşyaları ile ünlü bir yer. Yemyeşil çam ağaçları ile kaplı çok güzel bir bölge burası. Çevredeki ormanlar buradaki yerel halkın geçim kaynağını oluşturmuş. Ladin, karaçam ve çeşitli yerel ağaçlar ile yapılan hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz. Küçük saklama kutuları, çatal ve bıçak takımları, süs eşyaları ve şarap tutucuları gibi çeşit çeşit eşya bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account