İşte Ekim ayının en güzel festival ve etkinlikleri

İşte Ekim ayının en güzel festival ve etkinlikleri

Ekim ayında Avrupa’da düzenlenen pek çok festival, fuar ve etkinlik var. Bunlardan birkaçını sizler için seçtik. İşte Avrupa’nın ben de orada olmak isterdim diyebileceğiniz organizasyonlar…

Matchmaking Festivali

Lisdoonvarna, İrlanda (2 Eylül- 9 Ekim)

İrlanda’da düzenlenen bu festival 150 yıllık bir tarihe sahip. Bekarsanız ve herhangi bir engeliniz yoksa kısa adı Lisdoon olan Lisdoonvarna’da düzenlenen bu festivale siz de katılmalısınız. Çitlerle çevrili bu alanda yüzlerce muhabbete katılan efsane yerel çöpçatan Willie Daly ile de buluşabilirsiniz. Günlük etkinliklerde aşk kuşları için pub gezileri, ahır dansları, at yarışları gibi etkinlikler sizi bekliyor.

Castells Festivali

Tarragona, İspanya (1-2 Ekim)

Castells Fetivali’nin ana konusu kule yarışmaları üzerine kuruludur. Ancak bu bildiğiniz kulelere pek benzemiyor. Katalan kültüründe geçitler, müzik, sokak gösterileri ve konserler önemli bir yer tutmakta. İnsanların bir araya gelerek oluşturduğu kuleler hem estetik bir görüntü veriyor hem de 18. yüzyıldan bugüne bir geleneği yaşatıyor. Bu insan kulesi Valencia dansının yeni bir boyut kazanmış hali olarak yorumlanıyor. Tırmanıcılar çıplak ayaklarla 9 katlı kuleler yaratarak en son halkayı küçük bir çocuk ile taçlandırıyor.

Londra Kokteyl Haftası

Londra, İngiltere (3-9 Ekim)

Kokteyl severler ekim ayının ilk haftası Londra’da olmaktan büyük mutluluk duyuyorlar. Katılımcılar festivale 10 Euro ödeyerek giriş yapabilir ve şehirdeki yaklaşık 250 bar ve restoranda 5 Euro’ya kokteyllerin tadına bakabiliyorlar. Aynı zamanda Old Spitalfields Market’te müstakil bir kokteyl köyüne giriş yapma imkanına sahipsiniz.

Amsterdam Dans Festivali

Amsterdam, Hollanda (19- 23 Ekim)

Bu aslında çeşitli panel ve konferansların yer aldığı kombine bir festival. Festivale hem ünlü hem de bu işe yeni başlayan DJ’lerin sunduğu elektronik dans müzikleri damgasını vuruyor. Festival alanı içinde dans gösterileri, film gösterimleri ile daha pek çok etkinlik, galeri ve mağazalar bulunuyor.

Frankfurt Kitap Fuarı

Frankfurt, Almanya (19-23 Ekim)

Kitap severler, yayıncılar, yazarlar her ekim ayında Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen kitap fuarında buluşuyor. 500 yıllık bu etkinlik dünyanın yaşayan en büyük kitap fuarı olarak adlandırılıyor. Her yıl 7 binden fazla katılımcıya ev sahipliği yapan fuarı yaklaşık 300 bin kişi ziyaret ediyor. İlk 3 gün profesyonellere açık olan fuar son 2 gün halka açılıyor. Fuarda paneller, söyleşiler, imza günleri düzenleniyor.

 

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account