İşte dünyanın en yüksek 10 yaşam istasyonu

İşte dünyanın en yüksek 10 yaşam istasyonu

En yüksek yaşam istasyonları Asya Kıtasında ve ağırlıklı olarak Hindistan’da yer alıyor. Dünya etrafında binlerce turist bozulmamış bu doğa harikalarını görmeye geliyor. Biz de dünyanın en yüksek ve en keyifli bu yaşam alanlarını sizler için sıraladık.

Ooty – Hindistan

Tamil Nadu’da bulunan Ooty deniz seviyesinden 2240 metre yükseklikte. Burası balayı çiftlerinin ve genç aşıkların favori mekanı arasında. Bulunduğunuz noktadan doğal gölleri, çay ve kahve bahçelerini ve muhteşem tabiat güzelliklerini görebiliyorsunuz.

Manali – Hindistan

Deniz seviyesinden 2050 metre yükseklikte bulunan Manali, dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerin favori yeri konumunda. Manali ismine de sadık kalarak elma baçelerine, yüzlerce tonu olan vadideki çiçeklere, karla kaplı dağlara, yeşil çimenlerin üzerinde otlayan koyunlara pek çok doğal güzelliği görüş alanında barındırıyor.

Darjeeling – Hindistan

Batı Bengal eyaletinde yer alan Darjeeling, 2042 metre yükseklikte. Dünyadaki tüm gezginlerin favori destinasyonu. Mekandan çay bahçeleri, şelaleler, ormanlar, cafe ve pastaneleri ile yerel pazar Mall Road’u keşfedebilirsiniz. Burası Batı İngiliz kültürünün izlerini taşıyor.

Thredbo – Avustralya

Thredbo, karı ve uzun kayak pisti ile ün yapmış bir yer. Avustralya’nın New South Wales bölümünde yer alan Thredbo, 2037 metre yükseklikte yer alıyor. Burada 470 ikametli küçük bir tepe kasabası da bulunuyor. Kış turizmi için ideal bir coğrafya olduğu için bu aylarda pek çok turist bölgeye geliyor. Karlı aktiviteleri çok fazla. Trekking, bisiklet, kaya tırmanışı da bölgede sıkça yapılan etkinlikler arasında. Ayrıca yazın blues festivaline de ev sahipliği yapıyor.

Büyük Smoky Dağı – ABD

Amerika Birleşik Devletleri’nini Kuzey Karolina eyaletinde yer alan bu tepelik yaşam istasyonu 2025 metre yüksekliğe sahip. Bölgede rafting yapma imkanı var; ayrıca orman rezervini, eşsiz bitki örtüsünü dağları kaplayan sislerin arasından görebilirsiniz.

Mussoorie – Hindistan

Dehradun bölgesinde yer alan Mussoorie deniz seviyesinden 2006 metre yükseklikte yer alıyor. Güçlü Himalaya dağları arasında yer alan bölge muhteşem bir panoramik manzaraya sahip. Şelaleleri, teleferiği ve ünlü vadisi ile göz kamaştırıyor.

Munnar – Hindistan

1.700 metre rakıma sahip olan Munnar, Güney Hindistan’ın Kerela Bölgesi’nde yer alıyor. Kahve tarlaları ile muhteşem bir manzarası var. 12 yılda bir açan Neelakurinji çiçeği ile namı yürümüş bir yer. Bu bile kaçırılmaması gereken bir özelliğe sahip olduğunu gösteriyor.

Zermatt – İsviçre

Alplerin eteklerinde 1608 metre yükseklikte yer alan küçük tepelik bir köy. Bu küçük köy, çiçeklerle kaplı yeşil vadisi ve mükemmel havası var. Bu ünlü yaşam alanı aynı zamanda ünlü bir kayak merkezine sahip.

Gangtok – Hindistan

1.600 metre yükseklikte yer alan Gangtok Sikkim bölgesinin başkenti konumunda. Burası tarihi manastırlar, müzeler, doğal göl ve zooloji parkları ve çiçek bahçeleri ile ünlü. Himalaya silsilesinin takip ettiği bir yerde olan Gangtok Çin sınırına da oldukça yakın bir yerde olduğu için özel izin alınması gereken bir ulaşım yoluna da sahip.

Kırım – Rusya

Deniz seviyesinden 1545 metre yükseklikte bulunan Kırım, hem deniz manzarasının hem de tepeleri seyir edebileceğiniz bir manzaraya sahip. Macera dolu aktiviteler yapmak mümkün. Su parkları ve botanik bahçeleri ile ünlü bölge tabii ki muhteşem güzelliklere sahip.

 

 

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account