İşte dünyanın en pahalı 10 evi

İşte dünyanın en pahalı 10 evi

Barınmak, insanoğlunun temel ihtiyaçlarından. Her evin bir amaca hizmet ettiği kesin, ancak bazı insanlar evlerini biraz daha konforlu ve gösterişli yapmayı çok seviyor. Evlerin kiminde kapalı yüzme havuzu, kiminde spor salonu olabiliyor. Biz de dünyada lüksün sınırlarını zorlayan evleri, yani dünyanın en pahalı evlerini listeledik. İşte dünyanın en pahalı 10 evi:

10- 7 Upper Phillimore Gardens

dunyanin-en-pahali-evi-10

Londra

128 Milyon Dolar

Londra’da yer alan bu ev, Ukrayna’nın ikinci başbakanı olan Leonid Kuchma’nın kızına ait. Evde, 10 tane yatak odası, spor salonu, sauna, sinema ve kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Evin süslemeleri ise tamamen altından.


9- Kensington Palace Gardens

kensington-palace-gardens

Londra

140 Milyon Dolar

Britanya’nın en pahalı mahallesi olarak bilinen bölgede yer alan sarayda, araba müzesinden sağlık merkezine, tenis kortundan yüzme havuzuna pek çok şey bulunuyor.


8- Seven the Pinnacle

seven-the-pinacle

Montana

155 Milyon Dolar

Büyüleyici bir güzelliğe sahip Seven the Pinnacle, Yellowstone Club kurucularından Tim Blixseth’e ait. Teleferikle ulaşıma imkan veren evde, şarap mahzeni, zeminden ısıtma sistemi, yüzme havuzları ve spor salonu buluyor.


7- Hearst Castle

hearts-castle

Kaliforniya

191 Milyon Dolar

Kaliforniya’nın San Simeon bölgesinde yer alan Hearst Castle, bugün ulusal bir miras haline gelmiştir. William Randolph’a ait olan ev, Clark Gable, Jackie Kennedy ve Winston Churchill gibi devrin ünlü isimlerine ev sahipliği yapmış. The Godfather filminin de çekildiği yerlerden biri.


6- Ellison Estate

ellison-estate

Kaliforniya

200 Milyon Dolar

Ellison Estate, 23 dönümlük bir arazide 10 farklı binadan oluşuyor. Ellison Estate, 2013 yılında dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Oracle kurucusu Larry Ellison’a ait.


5- 18-19 Kensington Palace Gardens

18-19-kensington-palace-gardens

Londra

222 Milyon Dolar

Londra’nın milyarderler mekanlarından bir diğeri de 18-19 Kensington Palce Gardens. Hindistan’ın en zengin 100 kişisi arasında yer alan Lakshmi Mittal, buranın sahibi. Evde, 12 tane yatak odası, Türk hamamları, kapalı yüzme havuzları ve en az 20 arabanın girebileceği bir park yeri bulunuyor.


4- Four Fairfield Pond

four-fairfield-pond

New York

249 Milyon Dolar

Kendi kendine enerji üreten bir sistemi bulunan evde, 29 yatak odası, 39 banyo, 3 yüzme havuzu, tenis kortları, bowling salonu ve bir de basketbol sahası bulunuyor. Yemek odasının uzunluğu 91 metre olan ev, pek çok sürprize sahip. Ev, Renco Group kurucusu Ira Rennert’a ait.


3- Villa Leopolda

villa-leopolda

Fransız Rivierası

750 Milyon Dolar

Lily Safra adında Brezilyalı bir hayırsevere ait olan ev, 50 dönüm bir arazinin içinde. Ev, helikopter pisti, yüzme havuzları, seralar ve misafirler için özel tasarlanmış odalara sahip.


2- Antilia

antilia

Mumbai

1 Milyar Dolar

Antilia, 6 adet park alanı, 3 adet helikopter pisti olan ve 27 katlı bir gökdelen. Evin günlük işleri için 600 kişinin çalıştığı belirtiliyor. Antilia, Hindistan’ın en en zenginlerinden Reliance Industries başkanı Mukesh Ambani’ye ait.


1- Buckingham Sarayı

buckingam-palace

Londra

1.6 Milyar Dolar

Dünyanın en ünlü saraylarından biri olan Buckingham, İngiltere Kraliçesi’nin en değerli varlıklarından biri denilebilir. 775 odası, 52 yatak odası, 78 banyosu bulunan saray, kraliyet ailesinin yaşadığı bir yer.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account