İşte Avrupa’nın en güzel nehir turu rotaları…

İşte Avrupa’nın en güzel nehir turu rotaları…

Gemilerle yapılan nehir turları, seyahatseverler tarafından son dönemlerde çok ilgi görüyor. Her gün farklı bir şehirde uyandığınız nehir turu seyahatlerinizde aynı zamanda tablo güzelliğindeki kasabaların arasından geçiyorsunuz. Avrupa’nın küçük ve bir o kadar sevimli kasabaları ile romantik destinasyonlarının olduğu nehir turları; konforu, eğlencesi ve samimi ortamıyla fark yaratıyor. Nehir turlarının en çok tercih edilmesindeki bir neden de kıyıdan hiç uzaklaşmıyorsunuz. Şehirlerin, kasabalarından arasından geçerek seyahatinize devam ediyorsunuz. Peki nehir turlarında en iyi rotalar neler? İşte nehir turları yapabileceğiniz en iyi rotalar…

Tuna Nehri

Tuna Nehri, Avrupa’daki en büyük ikinci akarsu olma özelliğine sahip. Toplam 10 ülkeden geçerek, Karadeniz’e dökülen Tuna, Avrupa’nın en çok tercih edilen cruise rotaları arasında yer alıyor. Uluslararası bir nehir olan Tuna’da seyahat ederken Avrupa’nın renkli başkentlerinden, masalsı köylere kadar birçok noktayı görebiliyorsunuz. Görkemli saraylar, eşsiz mimarili yapılar ve muhteşem bir doğa Tuna Nehri turunda sizi bekliyor.

Gemiyle yapacağınız Tuna Nehri turlarında Avrupa’nın cazibe merkezlerini görebilme şansına sahipsiniz. Tuna Nehri farklı tur paketlerinde Orta Avrupa şehirlerinden Budapeşte, Viyana, Bratislava, ve Melk’i görebilirsiniz. Bunun yanı sıra şehirler arasındaki geçişlerde birbirinden güzel köy ve kasabalara tanık olabilirsiniz. Tuna Nehri turlarına başlarken Salzburg ve Münih gibi şehirlerden aktarma yapabileceğinizi hesaplarsak bu şehirleri de görebilirsiniz.

Ren Nehri

Nehir turlarının bir diğer önemli rotası da Ren Nehri… Yaklaşık 1230 kilometrelik Ren Nehri’nde Hollanda, Almanya, Fransa ve İsviçre gibi ülkelerin önemli şehirlerini görebiliyorsunuz. Seyahat tabii ki bunlarla sınırlı değil. Avrupa’nın küçük ve bir o kadar sevimli kasabaları ile romantik destinasyonları sizi bekliyor. Seyir halindeyken ya çok önemli bir şatoyu ya da o bölgeye özgü köy evlerini görme şansına sahipsiniz.

Ren Nehri turları çok kapsamlı bir şekilde yapılıyor. Batı Avrupa’nın en önemli akarsularından biri olan Ren Nehri’nin rotaları arasında Almanya’dan Köln, Cochem, Heidelberg, Koblenz, Kehl, Mainz, Rudesheim, Hollanda’dan Utrecht gibi şehirler bulunuyor. Ayrıca nehir turu başlangıç ve bitiş noktalarını da hesaba katarsak, Düsseldorf, Frankfurt, Amsterdam, Strasbourg, Zürih ve Basel gibi şehirleri de ziyaret edebilirsiniz.

Dinyeper Nehri

Avrupa’nın üçüncü uzun nehri olan Dinyeper Nehri, Rusya, Ukrayna ve Belarus yani Beyaz Rusya’dan geçer. 2290 km mesafe  uzunluğundaki Dinyeper Nehri, şüphesiz içinden geçtiği şehirlerin güzelliğinde büyük katkısı bulunmaktadır. Dinyeper Nehri Valday Dağları yaylasının güney kısmından başlar ve Ukrayna’nın Odessa kentinin doğusundan devam ederek Karadeniz’e dökülür. Geçtiği güzergahlara sahip olan Dinyeper Nehri üzerinde yapılan cruise turları seyahatseverler tarafından çok tercih edilmektedir.

Dinyeper Nehri’nde gemi turuna katıldığınızda Kiev, Odessa, Zaporijya, Herson, Kremencuk, İzmail ve Vilkovo gibi kentleri görebilirsiniz. Dinyeper Nehri üzerinde bulunan plaj ve kumsalları özellikle yaz aylarında doluluk gösterir.

Douro Nehri

Atlantik Okyanusu’na akan Douro Nehri’nde yapacağınız bir cruise seyahati ile Avrupa’nın en batısında yer alan ve misafirlerine muhteşem güzellikler sunan Portekiz’in güzel şehirlerini keşfedebilirsiniz. Porto’dan Lizbon’a kadar uzanan bu yolculukta Portekiz’deki birçok popüler yeri görebilirsiniz. Douro Nehri’nin kıyılarında saklı olan mimari ve doğal güzellikleri yakından keşfedebileceğiniz bu turla unutulmaz bir tatil keyfi yaşamanız mümkün.

Douro Nehri’ndeki gemi turunda Lizbon ve Porto gibi şehirlerin yanı sıra Regua, Pinhao, Pocinho, Vila Nova de Gaia gibi kasabaları da görebilirsiniz.

Volga Nehri

Moskova ve St. Petersburg gibi Rusya’nın en önemli şehirlerini keyifli bir nehir gezintisi ile keşfedeceğiniz Volga Turu, farklı bir seyahat deneyimi arayanlar için çok ideal duruyor. Avrupa’nın en uzun nehri olan Volga; İdil ya da İtil diye de adlandırılmaktadır. Beyaz nehir anlamına gelen Volga, Rus tarihi ve kültüründe çok özel bir yere sahiptir. Özellikle son yıllarda seyahatseverlerin radarında olan Volga Nehri turunda Rus tarihinin adeta simgeleri olan köy ve kasabalara da tanık olabilirsiniz. 3530 km uzunluğunda olan Volga, şarkılara ve hikayelere de çoğu zaman konu olmuştur. Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega’nın yanı sıra Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserlere tanık olabilirsiniz.

Volga Nehir turunda göreceğiniz rotalar ise şunlar: Moskova, St. Petersburg, Ugliç ve Yaroslavl… Bu şehirlerin yanı sıra Mandrogi, Kiji ve Goritsi kasabalarını ziyaret edebilirsiniz.

Prontotour’un birbirinden güzel nehir turları için tıklayınız.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account