İşte Avatar filmine ilham olan Tianzi Dağları…

İşte Avatar filmine ilham olan Tianzi Dağları…

Çin’in Hunan bölgesinde bulunan Tianzi Dağları dünyadaki en ilginç yerler arasında bulunuyor. 70 kilometrelik bir alana yayılmış olan bu dağlar çok farklı bir yapıda. Yerden göğe doğru yükselen kuleler şeklinde olan bu Tianzi Dağları, tüm seyahatseverlerin merakını çekiyor. Mermer yapısı ve 1260 metre yüksekliği ile bu dağların çevresi çam ağaçları ile çevrili. İnanması çok güç ama yapılan araştırmalara göre bu dağlar 380 milyon yıl önce sular altındaymış.

Çin’in uçan dağları…

Avatar filmini hiç izlediniz mi? İzlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririz. İzleyenler ise bu dağları görünce kendilerini filmin içinde hissedecekler. Çünkü James Cameron’a Tianzi Dağları ilham kaynağı olmuş. Özellikle sis çöktüğü zamanlarda bu dağlar havada uçuyor gibi gözükür. Avatar filmindeki havada uçan küçük dağları hatırladınız mı?

Tianzi Dağları adını nereden alıyor?

Bu ilginç Tianzi Dağları’nın adı Tujia yerlilerinden olan çiftçi Xiang Dakun’dan geliyor. Xiang’ın lakabı Tianzi’ymiş. Bu Tuija’lı çiftçi Tianzi dağlarını bulan ve duyuran bir kişi olduğu içinde onun lakabı buraya verilmiş. Tianzi, Mandarin Çincesinde “Cennetin Oğlu” anlamına gelmekte. Ayrıca Tianzi, Çin imparatorlarına da verilen geleneksel bir isimdir.


Bu yazılarımızı da okuyabilirsiniz!

Dünyada gerçek ile hayal arasında kalan inanılmaz yerler

İlk bakışta size burası gerçek mi dedirtecek 7 yer

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account