2017’de gezginlerin en çok tercih edeceği rotalar

2017’de gezginlerin en çok tercih edeceği rotalar

Yeni yıl; yeni planlar, yeni kararlar ve yeni umutlarla geliyor. Biz de 2017’nin huzur, sağlık, mutluluk ve keşiflerle dolu bir yıl olarak geçmesini diliyoruz. Dünyada, gidip görülecek çok yer var. Her sene, dünyada bazı destinasyonlar daha popüler olmaya aday. İşte Türkiye’deki seyahatseverler için 2017’nin gidilecek yeni coğrafyaları:

Küba

Mutlu insanların ülkesi Küba, hayatınızda en az bir defa gidip görmeniz gereken yerlerden. Fidel Castro’nun ölmesi ülkeyi üzse de Kübalıların hayatında çok büyük bir değişiklik yaşanmadı. Bazı gezginler ise Küba henüz sokaklarındaki devrim ruhunu yitirmeden gidip görmek gerektiğini düşünüyor. Türk Hava Yolları ise 2016’nın sonuna doğru Havana’ya direkt seferlere başladı. Küba, kumsalları, meşhur purosu, devrim arabaları ve tarihi sokaklarıyla 2017’nin en popüler ülkesi olmaya aday.


Zanzibar

Güney Afrika ülkesi Zanzibar, sıcak rota sevenlerin ziyaret edeceği yerlerden. Zanzibar, Afrika kıtasının güney doğusunda  Tanzanya’ya bağlı özerk bir devlet. Enlemi itibariyle Türkiye’de kış ayları yaşanırken Zanzibar, sıcak günlerin keyfini sürüyor. Fantastik kumsalları, kristal berraklığındaki suları ile tam bir cennet köşesi. Türk Hava Yolları’nın bu egzotik ülkeye direkt uçuşlar başlattığını da göz önünde bulundurursak Zanzibar da 2017’nin popüler destinasyonlarından biri olacağa benziyor.


Roma

2800 yıllık şehir Roma, hem İtalya’nın hem de Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden. Türkiye’de insanların yurt dışında ilk gitmek istedikleri yer sorulduğunda, gelen cevaplarda Roma ilk beş şehir arasında yerini alıyor. Roma, 2017’de de Türkiye’deki seyahatseverlerin yine en çok ziyaret etmek isteyeği şehirler arasında olacaktır.


Viyana

Avrupa’nın kültür ve sanat şehri Viyana, tarihi dokusu özenle korunmuş caddeleri ve sanat faaliyetleri ile özel bir başkent. Medyada iki ülke arasında siyasi anlaşmazlıkları okusak da gerçekte Avusturyalıların Türklere karşı özel bir ilgi gösterdiğini Viyana’ya gittiğinizde anlayacaksınız. Orta Avrupa’nın vazgeçilmez destinasyonu olan Viyana’da, Avusturya Turizm Ofisi de Türk seyahatseverler için özverili bir şekilde çalışıyor. BBC tarafından 2016’nın yaşanılacak en iyi şehri seçtiği Viyana, bu senenin popüler güzergahlarından biri olmaya aday.


Saraybosna

Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna, tarihi caddeleri, görkemli köprüleri, lezzetli mutfağı ve misafirperver insanıyla hiç ummadığınız kadar ziyaret etmekten mutlu olacağınız bir şehir. Balkanların cana yakın şehri Saraybosna’da, Boşnakların meşhur kahvesini mutlaka tadın ve bakırcılar çarşısını ziyaret edin. Bosna-Hersek, artık AB üyelik başvurusu kabul edilen bir ülke. Yani, Türkler bu şehre vizeyle girmek durumunda kalabilir. Türkiye’deki gezginler Bosna-Hersek’i halen vizesiz seyahat edilebilecek bir ülkeyken gitmek isteyecektir. Bu sebeple Saraybosna, 2017’nin en popüler Balkan şehri olmaya aday.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account