İspanya’nın turistik şehri Valencia’yı yakından tanımaya ne dersiniz?

İspanya’nın turistik şehri Valencia’yı yakından tanımaya ne dersiniz?

İspanya’nın nüfusu en büyük 3. şehri Valencia (Valensiya). Ayrıca global şehirler arasında gösterilen Valencia’da, Akdeniz’in en büyük ve Avrupa’nın ise 5. büyük limanı bulunuyor. Romalılar tarafından M.Ö. 138 yılında kurulan bu şehir çok eski bir tarihe sahip. Romalılardan sonra Araplar bu şehirde hakimiyetlerini bir süre sürdürmüşler. Sonrasında Aragon Krallığı tarafından fethedilmiş. Günümüzde ise İspanya’nın özerk bölgelerinden biri olmuştur.

Bu kalabalık şehir içerisinde UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan pek çok tarihi yapı bulunuyor. Valensiya turu yapmak isteyenler kesinlikle bu listede bulunan Valensiya Katedrali, Quart ve Serranos kulelerini yakından görmeliler. Valensiya Katedrali, El Carmen adındaki eski şehirdeki en hareketli bir yerde bulunuyor. Ziyarete gelen turistleri muhteşem mimarisi ile büyülüyor. Quart ve Serranos kulelerinin gotik tarzdaki mimarisini de mutlaka görmelisiniz.

Şehirde gezebileceğiniz çok fazla yer var. Bunlardan bazıları müzeler. Bu müzelerin modern bir mimarisi bulunuyor. Bunlardan en ünlüsü Valencia Bilim Müzesi. Şehrin tam merkezinde bulunan müzede inter aktif sergiler bulunuyor. Böylece ziyarete gelen herkese alışılmışın dışında çok farklı bir müze deneyimi yaşatıyorlar. Ayrıca her dönem farklı konseptlerde sergiler düzenleniyor. Valencia’da gezilecek diğer bir yer ise Valencia Hayvanat Bahçesi.  Burası da gelenlere çok farklı bir deneyim yaşatıyor. Normalde kafeslere kapatılmış şekilde uzaktan hayvanlara bakılan hayvanat bahçelerinin aksine hayvanları yakından görebileceğiniz bir tasarıma sahip.

Valencia’da alışveriş için El Carmen’de bulunan mağazaları tercih edebilirsiniz. Buralarda giyim ürünlerinden çeşitli dekoratif eşyalara kadar çok farklı sayıda ürüne ulaşabilirsiniz. El yapımı seramik ve cam bardaklar, el boyaması yelpazeler burada en çok tercih edilen hediyelik eşyalar arasında.

Bu güzel şehri gezip alışveriş yaptıktan sonra birbirinden güzel tatlara sahip yemeklerinden yemeden olmaz. Valensiya mutfağında bulunan ve turistler tarafından da en beğenilen tapas adındaki atıştırmalığı, bir çeşit pilav olan paellayı ve çeşitli deniz ürünlerini deneyebilirsiniz.

Şehirde gezilecek yerleri gezdikten, alışverişi yaptıktan ve lezzetli yemeklerini denedikten sonra sıra gece hayatına geldi. Valencia gece hayatının çok eğlenceli bir yapısı var. Farklı müzikleri, konseptli barları, partileri ve movida adındaki farklı bir eğlence türü ile eğlenmeye doyamayacaksınız. Movida Cuma akşam dışarı çıkılan ve Pazar sabahı da eve dönülen 2 günlük bir eğlence türü.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account