İspanya’nın başkenti Madrid’de nerede alışveriş yapılır?

İspanya’nın başkenti Madrid’de nerede alışveriş yapılır?

İspanya’nın başkenti Madrid alışveriş için çok ideal bir şehir. Antikacılar, kıyafet mağazaları ve hediye dükkanları gibi alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda yer bulunuyor. Ara sokaklardan meydanlara, pazarlardan büyük alışveriş merkezlerine kadar Madrid’de alışveriş yapabileceğiniz yerleri sizler için kaleme aldık. İşte adeta bir alışveriş cenneti olan Madrid’de hediye satın alabileceğiniz yerler:

El sanatları almak için rota: En eski alışveriş bölgesine

Plaza Mayor Meydanı’nda pek çok el sanatları ile ilgili ürün bulabileceğiniz dükkan bulunuyor. Bu meydan en eski alışveriş bölgelerinden biri. El yapımı seramik, deri ürünler, gitarlar, elbiseler, aksesuarlar gibi aklınıza gelebilecek her türlü ürünü bulabilirsiniz. Ayrıca meydanın ortasında gezinirken çizim yapan sanatçılarla karşılaşabilirsiniz. Bu kişilere küçük bir ücret karşılığında karikatürize halinizi çizdirebilirsiniz.

Madrid’de arkadaşınıza ve ailenize hediye alabileceğiniz en idea yer Plaza Mayor Meydanı. Meydan ve çevresinde mutlaka herkese uygun bir hediyelik eşya bulabilirsiniz. Çeşit çeşit baskılı kupalar, tişörtler ve magnetler bulabilirsiniz.

Madrid’in “Altın Madeni”: Salamanca Bölgesi

Madrid’in Salamanca Bölgesi antikacılar, kitapçılar, kuyumcular gibi çeşitli dükkanlarla dolu. Özellikle Serrano, Velázquez, Castelló, Goya, Jorge Juan ve Lagasca sokaklarında dünyaca ünlü markaların mağazalarını en bilinenlerini görebilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların dışında yerel halkın işlettiği dükkanlardan da alışveriş yapabilirsiniz. Bu nedenle de bölgeye Altın Madeni demişler.

Çeşit çeşit elbiseler için sokaklarda keşif

Madrid’in hemen hemen her sokağında hediyelik eşya alabileceğiniz bir dükkan bulunuyor. Ama özellikle elbise satın almak istiyorsanız size önerebileceğimiz üç tane sokak bulunuyor. Fuencarral, Hortaleza veya Chueca sokaklarında modaya uygun kıyafetler bulabilirsiniz. Elbisenin yanında ayakkabı, çanta ve aksesuar için takılar da bulabilirsiniz. Her dükkanda yenilikçi ve tasarım dolu parçalara denk geleceksiniz.

Avangart sevenlerin adresi şehrin merkezinde

Avangart giyinmeyi sevenler için Madrid’in merkezinde Chueca adında bir bölge bulunuyor. Burada en yenilikçi ürünleri ile çok sayıda mağazaya girebilirsiniz. Bölgenin en popüler caddeleri arasında Fuencarral, Hortaleza, Barquillo ve Almirante bulunuyor. Bu caddelerde avangart tarzda pek çok ürün bulabilirsiniz.

Madrid’de bir pazar gezmesi: El Rasto

İspanya’da en popüler açık hava pazarlarından biri Madrid’de kuruluyor. El Rasto adındaki bu Pazar Avrupa’nın en eski bitpazarlarından biri. Yıl boyunca her Pazar günü kuruluyor. Pazar alanında genellikle kıyafet satılıyor. Ayrıca çanta, ayakkabı, dekoratif ürünler de bulabilirsiniz. Ama Pazar çevresinde de bulabileceğiniz çok sayıda antikacı dükkanı var. Bu dükkanlardan küçük küçük biblolar, saatler ve tablolardan satın alabilirsiniz. Pazardan sonra dilerseniz La Latina’ya gidip Madrid mutfağının ünlü tapaslarından yiyebilirsiniz.

Madrid’de gezebileceğiniz alışveriş merkezleri

Sokak sokak gezip dükkan aramaktansa alışveriş merkezlerini gezmek isteyenler olabilir. Madrid’de gezebileceğiniz çok güzel alışveriş merkezleri bulunuyor. Bunlardan bazıları Principe Pio Mall, Madrid Xanadu, La Vaguada ve El Corte Ingles. Bu büyük alışveriş merkezlerinde çok sayıda ünlü mağazayı bir arada bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account