İskandinavya turlarından ne alınır?

İskandinavya turlarından ne alınır?

İskandinav ülkelerinin muhteşem atmosferini solumak için artık son hazırlıkları yapmaya başladıysanız, seyahat etmenin yanı sıra alışveriş de sizin için apayrı bir tutkuysa, söze bu ülkelerin birazcık pahalı olduğunu söyleyerek başlayıp biraz canınızı sıkabiliriz. Ama siz hiçbir koşulda alışverişten ödün vermem diyenlerdenseniz, bu küçük öneriler sizler için;

İskandinavya turu boyunca göreceğiniz ülkelerden genel olarak alabileceğiniz ürünlerin başında tekstil ürünleri yer alıyor. İskandinav ülkelerinde, bu ülkelerin iklim koşullarından kaynaklı daha çok kış modasının nabzını tutabilirsiniz. Kış modası denilince aklınıza bizdeki kazaklar, bizde montlar gelmesin. Soğuk geçen günlerin hayli uzun olması, kış modasının ülkede sınırları zorlamasını sağlamış.

Özellikle H&M isimli markaya ait ürünlerin bu ülkelerde satılan model ve tasarımlarını dünyanın birçok yerinde bulma şansınız yok. Norveç’ten alacağınız kazakların gardırobunuzun en değerli parçaları olacağından hiç şüpheniz olmasın.

yoldasin_kehribar

İskandinav ülkelerinde kış kıyafetleri kadar ünlü olan bir diğer eşya ise dünya ünlü kehribar  (amber ) taşıdır. Çoğu İskandinav şehrinde müzesiyle dahi karşılaşabileceğiniz bu taşları şehrin alışveriş yapılan her noktasında bulmanız mümkün. Özellikle hediyelik eşya olarak hayli sık tercih edilen bu taşların fiyat bakımından biraz tuzlu olduğunu belirtmekte fayda var.

yoldasin_troll

Hediyelik eşya kısmına geçmişken hemen söyleyelim. Magnet fiyatlarının 5-6 Euro’dan başladığı İskandinav ülkelerinde bu magnetler yerine biraz daha fazla ödeyerek bölge kültürünü yansıtan ahşap oyması figürler ve küçük boyutlardaki mitolojik heykelleri tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account