İngiltere’den ikinci vatandaşlık avantajları için acele edin!

İngiltere’den ikinci vatandaşlık avantajları için acele edin!

İngiltere, 23 Haziran’da AB’den ayrılmayı oylayacak. Eğer referandumdan AB’den ayrılma kararı çıkarsa, İngiltere’nin Ankara Antlaşması gereği sunduğu avantajlı ikinci vatandaşlık seçeneğinin ortadan kalkması söz konusu. Yeni Bir Hayat Genel Müdürü Şevki Akaydın da, İngiltere’den ikinci vatandaşlık almak isteyenleri acele etmesi konusunda uyarıyor.

Avrupa Birliği’nin temel yapıtaşlarından biri olarak kabul edilen İngiltere, 23 Haziran 2016 Cuma günü AB’ye “tamam” ya da “devam” referandumu yapacak. Yasal olarak bağlayıcılığı olmasa da, halkoylamasından çıkacak olası bir “AB’den çıkma” kararının birçok etkisi olacağı konuşuluyor. Bunlardan bir tanesi de İngiltere’nin Türk vatandaşlarına özel olarak sunduğu Ankara Antlaşması yoluyla ikinci vatandaşlık seçeneğinin de ortadan kalkması olarak öngörülüyor.

Ankara antlaşması en avantajlısı

Ankara Antlaşması yoluyla ikinci vatandaşlık seçeneğinin, İngiltere’nin sunduğu diğer yatırım yoluyla ikinci vatandaşlık programlarına göre, Türk vatandaşları için son derece avantajlı bir yol olduğuna dikkat çeken Akaydın, “Ankara Antlaşması dediğimiz olgu, Türkiye’nin 1963 yılında AB ile imzaladığı, Türkiye’nin AB’ye tam üyelik rotasını çizen bir antlaşma. Buna göre İngiltere Türk vatandaşlarına, diğer yatırım programlarının aksine, daha kısa sürede ve daha düşük bir yatırım yoluyla ikinci vatandaşlık veriyor. Örneğin İngiltere’nin sunduğu ‘Enterpreneur Visa’ programı yoluyla ikinci vatandaşlık alma süreci 6 yıl sürüyor. Ankara Antlaşması sürecinde ise bu süre 5 yıl. Üstelik sadece başvurucu değil, tüm aile bireyleri de süreç sonunda ikinci vatandaşlık alabiliyor” diye konuştu.

Avantajlı şartlar için acele edin

İngiltere’den ikinci vatandaşlık almak isteyen Türk vatandaşlarını, acele etmeleri konusunda uyaran Yeni Bir Hayat Genel Müdürü Akaydın, İngiltere“İngiltere zaten Euro’yu da kullanmıyor. 23 Haziran’daki referandumdan AB’den ayrılma kararı çıkarsa İngiltere anında AB’den ayrılmayacak belki, ancak halk bu konudaki iradesini ortaya koymuş olacak. Bu durumda İngiltere’nin sunduğu Ankara Antlaşması avantajları da ortadan kalkabilir” ifadelerini kullandı.

Referandumdan ayrılık çıkarsa

23 Haziran 2016 Cuma günü İngiltere genelinde gerçekleştirilecek referandumda İngiliz halkı, İngiltere’nin AB’de kalmasını ya da AB’den ayrılmasını oylayacak. Sonuç AB’den ayrılma yönünde çıksa bile bu direkt olarak yasal bir gereklilik getirmiyor. İngiltere’nin AB’den ayrılması için birçok yasal değişiklik yapması gerekiyor. Ancak İngiltere, 2000′li yıllara kadar Ankara Antlaşması’nın getirdiği ikinci vatandaşlık hükümlerini tek taraflı olarak uygulamamaktaydı. İngiltere hükümetleri, Türk vatandaşlarınca açılan davalar sonucunda Ankara Antlaşması’nı uygulamak zorunda kalmıştı.

Yeni bir hayat

2011 yılından bu yana “yatırım yoluyla ikinci vatandaşlık” alanında hizmet veren Yeni Bir Hayat, ikinci vatandaşlık, yurtdışı yatırımcı programları ve göçmenlik alanlarında hizmet sunan Türkiye’nin en güçlü ve güvenilir danışmanlık firmalarından biridir. Başta Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler olmak üzere Kuzey Amerika ve Karayip ülkelerinde daimi oturum ve ikinci vatandaşlık alanlarında mevcut olan ve yeni geliştirilen bütün program ve fırsatları takip eden Yeni Bir Hayat, temsilcisi olduğu uluslararası hukuk partner’ları ile eşgüdüm içerisinde çalışarak, işlerini yurt dışında geliştirmek isteyen iş insanlarına, yurt dışında yeni bir hayat kurmak isteyenlere rehberlik ediyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account