İlk fırsatta gidilecek şehir Alexandroupolis

İlk fırsatta gidilecek şehir Alexandroupolis

Sonbahar olunca bir başka oluyor tatil, hele ki İpsala gümrük kapımıza 30 dakika uzaklıkta Alexandroupolis diye minik ve genç bir öğrenci şehri varsa…

Deniz mi istersiniz temiz ve masmavi, alışveriş mi bol ve ucuz, eğlence mi tavernalar ve publar hepsi bir arada…

Tavsiye edebileceğim restoran Nisiotiko

Taptaze balık ve mezeleri, ahtapot ızgarası, kabak kızartması, kalamar ve Yunan Salatası, sahipleri Türk ve Yunan bir çift olan bu restoranın mutfağından tadabileceğiniz lezzetler arasında. Ouzo ve özelikle Mavi Barbayanni olanıyla lezzetler birbirini tamamlayacaktır.

Ay Yorgi buradaki en iyi tavernalardan biri, Gialos Seafood Taverna, Soho ve unutamayacağım Loukolos da arkasından takip eder….

Loukolos’ta yediğim Hünkar Beğendi’yi şiddetle öneriyorum. Türkçe adı ile satılan Hünkar Beğendi’nin tadına mutlaka bakmalısınız, denemeyi unutmayın derim.

yunan-mutfagi

Bu mekanların hepsi çok keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayacak. Çünkü, bizden çok daha uygun fiyat alternatifleri sunuyorlar. Örneğin; adam başı 20-30 euro’ya iyi bir restoran da rahatlıkla yemek yiyebilirsiniz.

Alışveriş deyince de butik ağırlıkta olmak üzere, moda ile ilgili her çeşit ayrıntıyı istemediğiniz kadar bolca ve  şehir merkezinin her sokağında bulabilirsiniz.

Yalnız, Yunanlıların meşhur Siesta vaktini de unutmayalım. Öğlen saat 13:00-17:00 arası her yer kapalı, açık bir dükkan bulmak imkansız. Bu uzun mola da yemek yiyebilirsiniz ya da deniz kenarında istirahat edebilirsiniz.

Nerede kalınır?

Tavsiye edebileceğim otellerin içinde ilk aklıma gelen ve hep gittiğim Astir Egnatia, 5 yıldızlı ve şehir merkezine çok yakın olan bu otel, odanızdan sahile açılan  özel plajınız ve arzu ederseniz de size özel havuzlu odadan seçerek gün batımını zevkle seyredebilirsiniz.

dedeagac-alexandroupolis-deniz-feneri

Bu kentin sembolü olan Deniz Feneri, 1881’de inşa edilmiş ve şehrin en işlek deniz kenarında yer almakta, görmeden geçmeyin sakın.

Haydi, ne duruyorsunuz! İlk fırsatta Alexandroupolis için vakit ayırın ve bu güzel kentin tadını çıkarın.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account