İlk bakışta size burası gerçek mi dedirtecek 7 yer

İlk bakışta size burası gerçek mi dedirtecek 7 yer

Dünyada öyle yerler var ki insanlar gerçek olduğuna inanamıyor. Hayatımız trafik, yüksek binalar ve kalabalığın içinde geçip gidiyor. Oysa dışarıda ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerler var. Geç kalmadan bu yerleri keşfetmeye ne dersiniz?

Aşk Tüneli – Ukrayna

Ukrayna’da bulunan Aşk Tüneli, aslında yemyeşil bir tren yolu. Rayların kenarından yukarı doğru uzayan ağaçlar tepede birleşmiş. Böylece yemyeşil güzel bir tünel oluşturmuş. Özellikle seyahatsever çiftler tarafından çok ziyaret edilen bir yer.

Tianzi Dağları – Çin

Dağ denildiğinde akıllara geniş bir alanı kaplayan yerden göğe doğru geniş bir şekilde yükselip tepesine doğru daralan yerler gelir. Ama Çin’deki Tianzi Dağları yerden yukarı doğru düz bir şekilde çıkıyor. Yaklaşık 70 kilometrelik bir alanı kaplayan Tianz Dağları, çam ormanları ile kaplı. Bu dağları gezerken kendinizi Avatar filminde hissedebilirsiniz.

Reed Flute Mağarası – Çin

Yine Çin’de bulunan muhteşem bir yer. Ney Mağarası olarak da bilinen bu yer muhteşem bir görünüme sahip. Mağaraya girişindeki dikit ve sarkıtların flüte benzemesinden dolayı bu isim verilmiş. Milyonlarca yıl önce oluşmuş olan bu mağara 240 metre derinliğine sahip. Reed Flute Mağarası‘nın bu kadar popüler olmasının bir diğer nedeni de içerisinin rengarenk ışıklar ile aydınlatılmış olması. Bizce mağaranın adına Gökkuşağı denmeli. Sizde görünce bize hak vereceksiniz.

Antilop Kanyonu – Arizona

Fotoğrafı görünce bir ressamın fırçasını sayfada gezdirdiği izlenimine kapılıyor insan. Kocaman kayalar nasıl bu kadar yumuşak kıvrımlara sahip olabilmiş diye görünce insan şaşırıyor. Antilop Kanyonu, yapılan bir araştırmaya göre en çok resmi çekilen kanyonlar arasında birinciliğe sahipmiş.

Hidden Plajı – Meksika

Burası için Meksika’nın gizli kalmış plajı desek yanlış olmaz. Yerde açılmış kocaman bir deliğin içinde olan Hidden Plajı, Meksika’da çok seviliyor. Aşık Plajı olarak da bilinen Hidden Plajı, ilginç konumu ile seyahatseverleri kendine çekiyor.

Glowworm Mağarası – Yeni Zelanda

Yer altındaki gökyüzü diyebileceğimiz nefes kesici bir mağara. Waitomo Glowworm Mağarası tavanında yıldız gibi parlayan küçük larvalara ev sahipliği yapıyor. Glowworm adındaki bu larvalar beslenebilmek için etrafına ışık saçıyor. Saçtığı ışık ile de avlarını kendine çeker.

Devler Kaldırımı – İrlanda

Asıl adı Giant’s Causeway olan Devler Kaldırımı, Kuzey İrlanda‘da yer alıyor. Burası tamamen doğal oluşumlar sayesinde meydana gelmiş. Fakat bir söylentiye göre burada önceden Dev İrlandalılar yaşıyormuş. Bu taşları da onlar zafer yolu olsun diye özel olarak yapmışlar. Bu bazalt sütunlar bir de Fransa‘da Massif Central‘da bulunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account