Hollanda’nın resmi adı “Netherlands” oldu!

Hollanda’nın resmi adı “Netherlands” oldu!

Kanalları ve laleleri ile ünlü, portakal renkli taraflarları ile Avrupa’da hemen ayırt edilen Hollanda aldığı kararla global adı olan “Holland” yerine “Netherlands” ismini kullanacak. Ülkenin batı kıyılarını vurgulamak için kullanılan Holland aynı zamanda dünyadaki adı olarak da biliniyordu. Ülkenin tamamı için artık Netherlands ismi kullanılacak. Aslında Netherlands küresel anlamda yaygın kullanılan bir isim olsa da resmi olarak Holland kullanılıyordu.

Yabancı kaynaklar hükümetin bu kararla ülke imajını değiştirme gayreti içinde olduğunu ifade ederken bazı uzmanlar Red Light District ve uyuşturucu serbestisi ile öne çıkan imajın zedelendiği, bu şekilde yeni bir algı oluşturulmasının amaçlandığı görüşünde. Bilindiği üzere Hollanda’nın başkenti Amsterdam olsa da yönetim merkezi Lahey olarak biliniyor. Bilindiği üzere Avrupa coğrafyasında geçtiğimiz yıllarda Çek Cumhuriyeti ülke ismini Çekya olarak değiştirmişti.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account