Holi Festivali’nden en renkli görüntüler…

Holi Festivali’nden en renkli görüntüler…

Bu yıl 1 – 2 Mart tarihleri arasında Hindistan’da düzenlenen Holi Fest birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Dünyanın en eski en renkli festivali olan bu festivale Bahar ve Renklerin Festivali deniliyor. Bunun nedeni ise bir sürü renkli boyalarla kutlanan bir festival olması. Festival boyunca insanlar birbirlerini ve sokakları rengarenk boyalarla boyuyorlar. Hani bahar geldiğinde tüm çiçekler açmaya başlar her yer rengarenk olur ya. Aynı onun gibi Hindistan’da en renkli tonlara bürünür.

Gulal adındaki toz boyalar havada uçuştu!

Bu yılda Hindistan, Holi Festivali sayesinde birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Gulal ad verilen toz boyaları herkes birbirine atmaya başladı. Obejktiflere de birbirinden rekli görüntüleri çekmek kaldı. Herkes bu festival sayesinde bahara güzel ve bol eğlenceli bir giriş yaptı. Festvalin en güzel tarafı ise kimse birbirini tanımıyordu ama doyasıya eğleniyorlardı.

Hep beraber müzik aleti çalıp şarkılar söyleyerek Holi Festivali’ni kutladılar. Bahar gibi her yer cıvıl cıvıldı. Herkes bu iki gün boyunca bol bol şarkı söyledi. Kendilerini müziğin ritmine kaptırıp 2 günlüğüne de olsa tüm streslerinden uzaklaştılar.

Her rengin bir anlamı var!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi festivalda kullanılan Gulal adındaki boyaların renklerinin bir anlamı var. Örneğin yeşil rengi canlılık ve enerjiyi temsil ediyor. Diğer renklere de bakacak olursak mavi rengi sakinliği, kırmızı rengi masumiyeti, sarı dindarlığı, beyaz rengi sağlığı ve mor rengi ise bütünlüğü sembolize eder.

İşte 2018 Holi Festivali’nden en renkli görüntüler!

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account