Hindistan’da en popüler 10 destinasyon

Hindistan’da en popüler 10 destinasyon

Hindistan’ın en popüler turistik yerlerini seçmek çok zor. Ancak Hindistan’da bazı yerler diğerlerine göre daha popülerdir. Bu 10 destinasyon Hindistan’ın farklı cazibelerini yansıtıyor. İşte Hindistan’ın en popüler destinasyonları:


1. Delhi

new-delhi-india-wallpaper

Birçok turistin Hindistan’da ilk ayak bastığı yer, başkent Delhi oluyor. Delhi’nin en gözde özellikleri; büyüleyici camiler, kaleler ve bir dönem burayı işgal eden Babür hükümdarlarına ait anıtlardır. Bunların birçoğu rahatlamak için ideal, harika düzenlenmiş peyzajlara sahip. Ve karmaşık kent Eski Delhi, kaosa rağmen keşfetmek için büyüleyici bir yer.


2. Tac Mahal

taj-mahal

Hindistan’ın popüler Altın Üçgen (Delhi, Agra, Jaipur) turist alanında Agra, Taj Mahal’e ev sahipliği yapıyor. Taj Mahal, Hindistan’ın en sembolik anıtı ve en çok ziyaret edilen tarihi mekanıdır. Bu nedenle burayı gezi listesinden çıkarmamız imkansız.


3. Altın Tapınak

People at Golden Temple in Amritsar, Punjab, India.

Sihlerin 4. gurusu Guru Ram Das tarafından 1577’de Amritsar’da kurulan Altın Tapınak, Sihistlerin (Tek tanrılı bir dindir ve kutsal kitapları Guru Granth Sahib’dir) manevi başkenti olarak kabul ediliyor. “Kutsal Nejtar Havuzu”, ismini Altın Tapınak’ın çevresindeki sudan alıyor. Altın Tapınak, dünyanın her yerinden hacıları buraya çekiyor ve ziyaretçi sayısıyla Taj Mahal’e rakip oluyor. Özellikle geceleri, heybetli altın kubbesinin ışığıyla hoş bir şekilde ışıldayarak dikkat çeker.


4. Udaipur

Udaipur

Udaipur, sarayları ve gölleriyle ünlü şehir… Buraya Hindistan’ın en romantik şehri denilebilir. Bu muhteşem görkemi kaçırmamalısınız.


5. Varanasi

varanasi

Varanasi diğerlerinden oldukça farklı, Hindistan’ın en spiritüel yerlerinden biri. Bu mistik kutsal şehir yıkanmaktan ölülerini yakmaya kadar birçok şey için kullanılır. Pek çok Hintli, ritüellerini bu nehirde gerçekleştirir.


6. Ajanta ve Ellora Mağaraları

ellora_caves

Hiç şüphe yok ki Hindistan’ın en popüler ve yaygın olarak tanınan mağaraları, kuzey Maharashtra’da, Aurangabad yakınlarındaki, Ajanta Ellora mağaralarıdır. Yamaçtaki kayaya oyulmuş bu mağaralar, ilginç bir şekilde bir saygı ve korku hissi uyandırıyorlar. Ne kadar muhteşem bir yapı olduğu kelimelerle tarif edilemez.


7. Hampi

Glimpse_of_hampi_main (1)

Hampi’de inanılmaz bir enerji bulunur. Kalıntılarıyla ünlü, tarihinde en büyük Hindu krallıklarından biri olan Vijayanagar’ın büyüleyici son başkenti; tüm alanın üzerinde şahlanan dev kaya parçalarına gizlice karışmıştır.


8. Madurai

meenakshi

Tamil Nadu’da yer alan Antik Madurai, güney Hindistan’nın en önemli ve etkileyici tapınağı Meenakshi Tapınağı’na ev sahipliği yapar. Eğer güneyde sadece bir tane tapınak görecekseniz, bu Meenakshi Tapınağı olmalı. Tarihi 4 bin yıldan eskiye dayanan Madurai kenti, Tamil kültürünü öğrenmek için önemli bir merkez olarak kaldı. Burada gerçekleştirilen ve 12 gün süren Chithirai Festivali, her yıl nisan ayında gökyüzündeki Tanrı ve Tanrıça’nın evliliğini tekrar yeniler.


9. Kerala Gölleri

kerala

Hindistan’da yapılan en önemli turistik aktivitelerden biri de, Kerala’da palmiyelerin altında yapılan huzurlu bir ev teknesi gezisidir. Su kıyısı boyunca yemyeşil alanlar, çeşitli yabaniler, evler ve köyler başka bir dünyaya yolculuk yapmışsınız hissi yaşatır. Sıcak Hint yemekleri ve soğutulmuş birayla teknede daha önce olmadığı kadar eğlenceli bir deneyim yaşayacaksınız.


10. Goa

Goa

Plajda partiler ve tembelliğin tadını çıkarmanız vaadiyle cezbedici Goa, Hindistan’ın en favori plajıdır. Ancak Goa’da hazcılıktan fazlası var. Plaj; tarih, doğa, kültür ve macera etkinliklerinden oluşan seçme cazibeler sunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account