Her burcun bir tatili var! Peki seninki hangisi?

Her burcun bir tatili var! Peki seninki hangisi?

Burçların, hem karakterimizin hem de duygularımızın üzerinde önemli etkisi bulunuyor. Hatta çoğu zaman tepkilerimiz ve zevklerimiz burcumuzun özelliklerinin bir yansıması oluyor. Peki burcunuza göre uygun seyahat rotaların olduğunu biliyor musunuz? İşte her burcun yurt dışında seyahat etmekten keyif alacağı o yerler…

Koç – Tanzanya ve Zanzibar

Koç burçları idealist, hareketli ve enerjik olmalarıyla bilinir. Girdikleri ortamlarda enerjisi yüksek davranışlarıyla dikkat çekerler. Hayat onlar için heyecanlı bir maceradır. Her yönüyle hayatın tadını çıkarmak isterler. Bu nedenle Koç burçlarının tatillerinde günlük hayatın sıradanlığından uzak, macera dolu bir seyahat tercih etmeleri daha iyi olacaktır. Bu anlamda Koç burcu kişilerine Tanzanya ve Zanzibar’ı görmelerini öneririz. Özellikle seyahatlerini ağustos ayının son haftalarında gerçekleştirirlerse “Büyük Göç” dönemine tanık olabilirler. Safaride heyecan dolu anlar yaşayıp, vahşi hayvanlarla tanışma imkanı bulabilirler.

Boğa – Peru

Boğa burçları doğaya aşık olan bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla seyahatlerinde doğası güzel yerleri tercih etmeleri önemlidir. Manzarası güzel bir yerde denize girmek ya da doğa ile baş başa kalmak, Boğa burcu kişiler için en ideal tatil seçeneğidir. Yurt dışında doğasıyla ön plana çıkan birçok yer bulunuyor. Ancak Boğa burçlarına muhteşem bir doğaya sahip olan Peru’yu öneriyoruz. Özellikle Machu Picchu olağanüstü manzaraları ve sakin ortamıyla Boğa burçlarına harika bir tatil sunuyor.

Bu arada Dünyada doğasıyla öne çıkan ülkeleri öğrenmek için Bu ülkeler doğasıyla ziyaretçilerini büyülüyor adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

İkizler – Dubrovnik

İkizler burcunun en belirgin özelliklerinin başında değişken olmaları geliyor. İkizler için çift karakterli bir kişiliktir ifadesini kullanabiliriz. Çabuk düşünüp, aynı hızda hareket ederler. Bir an neşeli bir an mutlu olabilirler. Bu nedenle tatil için çok yönlü yerleri tercih etmeleri, daha mutlu olmalarını sağlayacaktır. Yani İkizler tatillerinde hem denize girebilecek, hem de kültür gezisi yapabilecek yerlerde çok mutlu olacaklardır. Dolayısıyla, İkizler burcu için Dubrovnik çok doğru bir tercih olacaktır. Masmavi ve sakin sulara sahip Adriyatik Denizi’nin yanında bulunan Dubrovnik, rüya gibi bir tatil vadediyor.

Yengeç – Phuket

Yengeç burçlarının en dikkat çeken özelliği duygusallık olup, oldukça hassas bir yapıya sahiptirler. Ruhları sakin yumuşak ve duyarlı olan Yengeçler, rahatlarına da pek bir düşkündürler. Su grubu burcu olmalarının da etkisiyle tam bir su kuşu olan Yengeçler, deniz kenarı, sakin ve huzurlu tatil beldelerini çok severler. Uzak Doğu’daki Phuket, Yengeçler için oldukça idealdir. Tayland’ın en büyük adası olan Phuket, Andaman Denizi’nin hemen kıyısında yer alıyor.  Adanın sakin ve huzurlu plajlarında muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

Aslan – Fransız Rivierası

Aslan burçları kişiliğinde canlılığı, yaşam gücünü ve asaleti temsil eder. Dinamik hareketleri , sıcaklığı, sağlam ve sakin görüntüsü ile tanınır. Lükse düşkün olan Aslanlar, yalnız kalmaktan pek hoşlanmazlar ve dolayısıyla sakin tatil yöreleri pek onlara göre değildir. Yaz döneminin Avrupa’daki en hareketli tatil yörelerinden ve lüks mekanlara ev sahipliği yapan Fransa’nın Cote d’Azur Bölgesi’nin şehirleri tam Aslanlara göre… Nice ve Cannes’ı Aslan burçlarına öneriyoruz.

Başak – Londra

Başak burçları çok planlı programlı olmalarıyla bilinirler. Her şeyi ölçerek karar veren bir yapıya sahip olan Başaklar, tatillerini çok önceden organize ederler. Gidecekleri yerler hakkında araştırma yapar ve sorunsuz bir tatil yapmayı amaçlarlar. Peki Başakları nasıl bir tatil mutlu eder diye soracak olursanız, doğa içinde temiz hava, yürüyüş ve bisiklet turu gibi yerler onlar için çok idealdir.  Bu anlamda parklarıyla ünlü olan Londra Başaklar için en güzel tatil rotaları arasında yer alıyor.

Terazi – Odessa

Teraziler çok sosyal olan kişilerdir. Sürekli arkadaşlarıyla organizasyon yapmaya çalışan Teraziler, kalabalık gruplarla tatil yapmayı çok severler. Teraziler, aynı zamanda rahatlıklarına da düşkün olmalarıyla bilinirler. Gittikleri yerlerde eğlenmeyi çok isteyen Teraziler için Ukrayna’nın İbiza’sı olarak adlandırılan Odessa, çok ideal bir tatil rotasıdır. Gündüzleri denizin keyfini çıkarırken akşamları düzenlenen plaj partileriyle çok eğlenceli vakit geçirebilirler.

Akrep – Sicilya

Akrep burçları özgürlüklerine düşkün ve tutkun yapılarıyla bilinirler. Ancak diğer su grupları gibi denizin olduğu yerlerde huzur bulurlar. İtalya’nın Sicilya Adası, Akrep burçları için 12’den vurulmuş bir tatil rotasıdır. Cefalu’da deniz kenarında saatlerce kitap okuyup, sessiz sokaklarda yürüyüş yapmak onlar için büyük keyiftir. Ayrıca, Taormina’da şehir yaşamının tüm stresinden uzaklaşabilecekleri Sicilya tam da onlara göredir.

Yay – Vietnam

Yaylar, özgürlüklerine düşkün bir diğer burçtur. Seyahat ise onlar için adeta bir yaşam kaynağıdır. Öyle ki, sık sık tatil organizasyonları yaparlar. Ancak çok sıradan yerlere seyahat etmektense, daha keşif odaklı rotalara gitmeye özen gösterirler. Bu anlamda Vietnam, Yay burçlarının çok mutlu bir şekilde tatil yapacakları tatil yerleri arasında bulunuyor. Egzotik bir yer olan Vietnam’da hem yaşanmışlık hem de muhteşem doğa, Yayları çok mutlu edecektir.

Oğlak – Küba

İş hayatına çok düşkün olan Oğlaklar, seyahate çıktıklarında her şeyden uzaklaşmak isterler. Öyle ki, ne internete girerler, ne de biriyle konuşurlar. Keşif ruhlu Oğlaklar için bu anlamda Küba, çok gizemli ve ideal bir tatil rotası olarak duruyor. Bilinmezliğin içinde olmak Oğlakları çok mutlu edecektir. Küba’daki yaşam, otantik hava ve mistik hayat Oğlaklar için çok cazip duruyor.

Kova – Fas

Kova burçlarının en bilinen özellikleri özgürlükçü ve bağımsız olmalarıdır. Yalnızca günlük hayatta olmayıp, seyahatlerinde de özgür yaşamak isterler. Bu nedenle çantalarını sırtlarına alıp, yeni yerler keşfetmeye çalışırlar. Daha çok planlı geziler yerine anlık keşifler onları çok mutlu eder. Bu nedenle, özellikle vizesiz olan Fas, her misafirine sürprizler sunar. Fas’ın otantik şehirleri Marakeş ve Casablanca Kovaları çok mutlu edecektir.

Balık – Ljubljana

Balıkların en bilinen  özellikleri duygusal ve romantik olmalarıdır. Öyle çok lüks yerler, Balıklara hitap etmeyebilir. Onlar için su vazgeçilmez olduğu için her daim deniz tatilini tercih ederler. Kendi duygularını bulabilecekleri sevimli bir sahil kasabası onları çok mutlu eder. Ljubljana bu anlamda Balıklar için çok idealdir. Özellikle Bled Gölü’nde aradıkları mutluluğu yakalayacaklarından şüpheniz olmasın.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account