Çin’de havalimanı misafirlerine bakımlı uyku odacıkları

Çin’de havalimanı misafirlerine bakımlı uyku odacıkları

Uçuşunuz geciktiğinde minik bir otel odasına benzeyen bir kapsül içinde şekerleme yapmak ister miydiniz? Yolcular bazen bir havalimanı ile yakınlarındaki bir otel arasında ağır bagajları sürükleyerek gidip gelmeyi yorucu bulur. Öte yandan yolcuların dinlenmesine ayrılmış alanda koltuklara yerleşerek rahat bir pozisyon bulmak çok sıkıntılı olabilir. İşte şimdi bunun için Çin havalimanlarına kapsül oteller geliyor.

Zhejiang eyaleti başkenti Hangzhou kentinin Xiaoshan havalimanına, yolcuların geceyi geçirebileceği, wi-fi bağlantısı ve masaj gibi hizmetlerin bulunduğu uyku kapsülleri getirildi. Yeni uyku kapsülleri, akıllı hava temizleme sistemi sayesinde havalandırılabilmekte ve sıcaklık yolcu tarafından ayarlanabilmekte. Yolcular 30 dakikalık kalış süresi için 40 yuan veya 4,4 ABD doları ödüyorlar.

Görüşleri sorulan bazı yolcular, gece boyunca havalimanında kalmaları gerekirse, özel bir alan sunan ve vakit kazanmalarını sağlayan bu yeni tip otel odalarını deneyeceklerini söylediler. Bunlardan bazıları ücretin makul olduğunu söylerken, diğerleri de bir saatlik uyku için 10 dolar harcamaktansa havalimanının bekleme alanlarındaki sert koltuklarda kestirmeyi tercih edeceklerini belirttiler.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account