Güvenli seyahat için 7 önemli nokta

Güvenli seyahat için 7 önemli nokta

Zorlu kış mevsiminin ardından gelen bahar ayları, araçla gerçekleştirilen hafta sonu dinlenmelerinin ve şehir içi gezilerin sayısını artırdı. Bu seyahatler ve geziler sırasında meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmek için çeşitli önlemler almak gerekiyor.  İşte güvenilir seyahatler için dikkat edilmesi gereken noktalar…

Gideceğiniz yeri araştırın

Seyahat etmeden önce gideceğiniz bölge ile ilgili mutlaka iyi bir araştırma yapın. Güvenilir bir tur şirketi ile seyahat ediyorsanız mutlaka deneyimli bir rehber size pek çok bilgi verecektir ancak siz yine de ön araştırmanızı yapın. Seyahat edeceğiniz yerin size uygun olup olmadığını, yemek kültürünü ve keşfedilecek güzel yerlerini mutlaka araştırın.

Cep telefonunuza uygulamalar yükleyin

Seyahat edeceğiniz bölgeyi en iyi şekilde keşfetmek ve zamandan da tasarruf etmek istiyorsanız mutlaka navigasyon sistemlerinden yararlanın. Seyahate çıkmadan önce mobil cihazlarınıza kuracağınız uygulamalar sayesinde gittiğiniz bölgenin tadını daha iyi bir şekilde çıkartabilirsiniz. Sadece yön bulmanız için değil seyahat halindeyken telefonunuza yükleyeceğiniz aplikasyonlar hayat kurtarabilir. Örneğin çevrimdışı çalışan bir sözlük, harita, otel, araç kiralama, taksi, ulaşım, restoran için pek çok uygulama var. Gideceğiniz bölgeye göre şayet tren kullanmanız veya feribota binmeniz gerekiyorsa ilgili kentin yerel ulaşım ağının online veya mobil servis bilgilerini, yola çıkmadan önce telefonunuza kaydedin.

Önemli bilgileri not alın

Seyahat öncesinde ve sırasında güvenlik tedbirleri almayı unutmayın. Bütün olumsuz ihtimallere karşı kan grubunuz, acil durumlarda ulaşılabilecek yakınlarınızın iletişim bilgileri gibi detayları mutlaka bir yere not alın ve yanınızda taşıyın. Yola çıkmadan önce birinci dereceden yakınlarınıza veya arkadaşlarınıza nereye ne zaman gideceğiniz hakkında bilgi vermeye çalışın.

Ulaşımı planlayın, arabanızın bakımını yaptırın

Eğer araba ile seyahate çıkacaksanız, kış mevsiminin ardından yıpranan aracınızın lastik ve fren sistemi, akü, klima, yağ değişimi gibi yolda sorun yaratabilecek kısımlarının bakımını yaptırın. Güvenli bir sürüş için, tüm aksamın kontrolü özelinde servisinizi de mutlaka ziyaret edin. Eğer tur şirketi ile seyahat edecekseniz uçak veya otobüsün kalktığı havalimanı veya terminale kalkış saatinden önce orada olacak şekilde şehir trafiğini de dikkate alarak transferinizi nasıl yapacağınızı planlayın.

Güvenlik önlemi alın

Özellikle yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun olduğu bölgelerde yaşanan hırsızlık olaylarına karşı tedbirli olun. Gideceğiniz bölgeyi iyice araştırarak bu tür olayların sık yaşandığı yerleri, mekanları öğrenin. Şehir gezileri öncesi rehberinizin not ve önerilerini dikkate alın.

Sürprizlerle karşılaşmayın

Uzun sürecek bir seyahat öncesinde, geri döndüğünüz zaman sürpriz sonuçlar ile karşılaşmamak için önlemlerinizi alın. Sigortaları ve vanaları kapatmayı, çiçeklere su vermeyi ve evcil hayvanlarınız için önlem almayı ihmal etmeyin. Mümkünse bir önlem listesi hazırlayın. Buzdolabınızdaki yemekleriniz ve ısıtma sistemleriniz ile ilgili aldığınız önlemleri tekrar kontrol edin.

Seyahat sigortası yaptırın

Yurt dışına seyahat gerçekleştirecekseniz, seyahatinizi güvenilir ve en sorunsuz şekilde olması için seyahat sağlık sigortası yaptırın. Tatil veya iş amaçlı seyahatlerinizde yararlanabileceğiniz seyahat sigortası, vize onayının ön şartını yerine getiren ve yurt dışındaki tedavi masraflarınızı da poliçe çerçevesinde kapsayan bir sigorta ürünüdür.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account