Güneşli günler yaklaşıyor, seyahatte cilt bakımına dikkat!

Güneşli günler yaklaşıyor, seyahatte cilt bakımına dikkat!

Seyahat etmek pek çok kişi için şüphesiz en keyif verici bir aktivitelerden biri. Ancak seyahatler uzadıkça, yorgunluk artarak olumsuz sonuçlar da doğurabiliyor. Tüketilen yiyeceklerden, havanın nemine kadar birçok çevresel faktör cilt hasarından alerjilere kadar birçok farklı probleme yol açabiliyor. Bu tip sorunların önüne geçmek için uzmanlar seyahatlerde ve tatillerde de cilt bakımını ihmal etmemek gerektiğini söylüyor.

Seyahatler esnasında yaşanan iklim değişiklikleri, uzun mesafeli uçuşlar ve beslenme düzenindeki değişiklikler ciltte hasara yol açabiliyor. Kuruyan ve yıpranan cildin önüne geçmek ise cildin nemli tutulmasıyla mümkün oluyor. Yüz ve vücut nemlendiricileri ile cildi sürekli nemli tutmak cilt sağlığı için de önemli bir rol oynuyor.

Cildinizi nemli tutun ve yenileyin

Uzun uçak yolculukları bitiminde sıcak bir duş pek çok kişi için rahatlatıcı bir tercih olabiliyor. Ancak duş alırken tercih edilen sıcak su vücudu dinlendirse de ciltte kurumaya yol açıyor. Sıcak su, cildin pürüzsüz görünümünde önemli rol oynayan doğal yağları doğrudan yok ediyor. Bu nedenle ılık suyla duş almak ve banyo sürelerini kısa tutmak, cilt bakımı için daha sağlıklı bir tercih oluyor. Cildi nemli tutmanın yanı sıra sağlıklı ve canlı bir görünüş elde etmek içinse yüz temizleme fırçaları önemli bir seçenek.

Sakal bakımınızda cildinizi koruyun

Seyahatler esnasında tıraş olmak kuru bir ciltte tahrişe neden olabiliyor. Bu nedenle tıraş öncesinde, esnasında ve sonrasında ciltte tam koruma sağlayacak önlemler almak gerekiyor. İlk olarak pürüzsüz bir tıraş için tıraş öncesinde jel, krem veya balsam gibi ürünlerin tercihi edilmesi gerekiyor. Tıraş esnasında da doğru tercihler yapmak cilt sağlığı açısından belirleyici oluyor. Tıraş sonrası ise cildi yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olacak ürünler tercih ederek cilt tahrişinin ve lekelenmesinin önüne geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account