Goa’da en fazla ziyaret edilen 8 yer

Goa’da en fazla ziyaret edilen 8 yer

Hindistan’da eğlencenin başkenti olarak ifade edilen Goa, dünyada sakinliği ve eğlenceyi bir arada bulmak isteyen turistler için bir cazibe merkezidir. Sırt çantalı gezginler ve tembelliği seven seyahatseverlerin bölgesi olarak da bilinen Goa; harika plajları, antik tapınakları, farklı iklimi ve yerel renkleriyle her meraklı bünye için bir tutam hikaye sunuyor. Dünyada yaşanılası yerler arasında listenin en üst sıralarında yer alan Goa’da, görülecek ve tecrübe edilecek pek çok şey var. Biz de Goa’nın en fazla ziyaret edilen yerlerini tespit ettik. İşte Goa’nın en turistik mekanlarından bazıları şöyle:

Baga Beach

Goa

Hindistan’ın en aranılan plajlarından biri olan Baga Beach, Goa’da turistlerin en yoğun ziyaret ettiği bölgelerden biri. Goa’nın kuzeyinde yer alan sahil, suların çekilmesiyle kıyıda kalan küçük balıkçı tekneleriyle çok hoş bir ambiyansa sahiptir. Jet ski, deniz muzları, tüplü dalışlar ve diğer su sporlarını yapabileceğiniz plaj, genel görünüm olarak çok sakindir.  Gidilecek en iyi dönem kasım ve mart ayları arasıdır.


Mobor Beach

yoldasin-mobor-beach-goa

Goa’nın güney kıyıları boyunca uzanan Mobor Beach, ziyaretçilerine ve bölge sakinlerine mutluluğu garanti eden bir tatil yeri. Eğer maceraperest biriyseniz veya su sporları yapmaktan keyif alıyorsanız Mobor Beach, Goa’da gideceğiniz en iyi yerdir. 1980’lere kadar keşfedilmemiş bir plaj iken bugün Goa’nın en popüler plajlarından biri haline gelmiştir.  Sakinliği ve aşırılığı güzel bir biçimde kombin etmeyi başaran Mobor Beach, diğer plajlardan açık ara farkla öndedir. Yunuslarla yüzmek ve yengeçleri yakalamaya çalışmak gibi yapabileceğiniz ilginç aktivitelerin yanı sıra sürat tekneleri, su kayakları, balık avla-pişir turları, kayaking ve jet skiler bulabileceğiniz diğer eğlence seçenekleridir.


Yarasa Adası

yoldasin-goa-yarasa-adasi

Pequeno Adası olarak da adlandırılan bu bölge, macera arayanlar için ideal bir yerdir.  Vasco da Gama Baine Plajı’na bir kilometre uzaklıkta olan ada, kendi etrafında da küçük bir plaja sahiptir. Şnorkelle dalış yapabileceğiniz bu yerde, deniz altı yaşamını yakından inceleyebilirsiniz. Mercanlar, deniz yıldızları, sincap balığı, kelebek balığı, papağan balığı, melek balığı gibi deniz canlılarını ve daha birçok türü burada gözlemlemeniz mümkündür.


Bom Jesus Bazilikası

yoldasin-goa-bom-jesus-bazilikasi

Goa’nın en eski kiliselerinden biri olan Bom Jesus, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmıştır. Kilise, dünyada Barok mimarisinin en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilmektedir. Hristiyanlık dünyasının önemli isimlerinden ve Cizvit Tarikatı kurucularından Aziz Francis Xavier burada yaşamıştır. Mimarisi veya tarihi önemi için gidebileceğiniz bazilika, Goa’nın ziyaret edilecek en iyi eski ve önemli yapılarından biridir. Bu bölgeye bayılacağınızdan emin olabilirsiniz.


Mangueshi Tapınağı

yoldasin-goa-mangeshi-tapinagi

Goa’nın en eski mabetlerinden olan Mangueshi Tapınağı, Goa’nın başkenti Panaji’den 20 km uzaklıkta yer alıyor. Hindu tapınağı Goa’da turistlerin en çok gittiği yerdir ve sırt çantasıyla seyahate çıkanların uzun süre konakladığı bir bölgedir. Yerel kıyafetler giyerek tapınağa giriş yaparsanız, bölge sakinleri tarafından sevgi ve saygıyla karşılanırsınız.


Mapusa Cuma Pazarı

yoldasin-goa-mapusa-pazari

Goa seyahatinizin tarih aralığında cuma günü yer alıyorsa, Goa’da her hafta kurulan Mapusa Cuma Pazarı’nda alışveriş yapma fırsatını kaçırmayın. Burada belediyenin, küçük girişimcilerin ve köylülerin malları satılmaktadır. Çok pahalı olmayan bu pazarda yerinde gördüğünüz her şeyden bir avuç alabilirsiniz. Baharatlarıyla meşhur Hindistan mutfağının en yerel ve orijinal çeşitlerinden ev yapımı çanak çömleklere, tropik meyvelerden el dokuması halılara kadar birçok farklı ürünü Mapusa’dan satın alabilirsiniz. Pazarlık yapmaya ihtiyacınız olmayacak ama turist olduğunuz için pazarda bir fiyat araştırması yapmanızda fayda olacaktır.


Mollem Ulusal Parkı

yoldasin-goa-mollem-ulusal-parki

Bir diğer adıyla Bhagwan Mahavir Vahşi Yaşam alanı olan park, 240 kilometrelik bir alana yayılmış geniş çaplı bir doğal hayvanat bahçesidir. Ormanın biyolojik çeşitlilik açısından zenginliği ve içindeki antik tapınakları, Goa’ya gelen gezginleri kendisine çekmektedir. Kuşların cennete çevirdiği bu egzotik orman, birçok sürüngen ve büyük kediye ev sahipliği yapmaktadır. Mavi peri kuşu, drongo, boynuz gaga ve kuyruksallayan ormanın çok özel kuş türlerine örnektir.


Dudhsagar Şelalesi

yoldasin-goa-Dudhsagar-selalesi

Eğer siz de bir doğa aşığıysanız, Dudhsagar Şelalesi’ni yakından görmeye gitmelesiniz. Hindistan’ın beşinci büyük şelalesi, Goa’da görülecek en iyi doğa harikalarından biridir. 300 metre uzunluğundaki şelale, trekking yapmak isteyenler için çok ideal bir ortam sunmaktadır.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account