Game Of Thrones hayranları bu yazı sizler için!

Game Of Thrones hayranları bu yazı sizler için!

Game Of Thrones hayranı mısınız? Gerçi bu soruyu Türkiye’de “Nasıl Game of Thrones hayranı değilsin?” diye sormamız gerekiyor. Çünkü Türkiye’de büyük bir ilgi izlenen diziyi bilmeyen neredeyse yok. Biz de sizleri çok heyecanlandıracak bir yazı kaleme aldık. Finlandiya’da Game of Thrones dizisinden ilham alınarak ilginç bir buzdan otel yapılmış. Her kış ayında inşa edilen buzdan otellerden birine bu sene Game of Thrones teması eklendi.

Buzlardan yapılma ilginç bir otel!

Lapland Hotels Snow Village firması, bu sene HBO Nordic şirketi ile anlaşarak otelin temasını Game of Thrones olarak belirledi. Bu ilginç buz oteli pek çok Game of Thrones hayranına hizmet verdi. Buz oteller insanlara çok ilginç gelir. Çünkü milyonlarca kilo ve kristal buz ile bu oteller inşa edilir. Ortaya da muhteşem güzellikteki oteller çıkar. Kar nasıl yağdığında her yer bembeyaz olur tüm o kötü görüntüyü örter? İşte bu otelde de kara o bembeyaz görüntüye doyamayacaksınız.

Finlandiya’nın Laponya bölgesinde er alan Kittilä’da bulunan otelin inşaatı için sadece 1 ay uğraşılmış. Polonya, Letonya, Rusya ve Ukrayna’dan gelen profesyonel heykeltıraşçılar bu oteli yapmışlar. İçeride toplam 24 oda yer alıyor.

Diziden bölümler otelin içinde!

Otel odalarının içi erimesin diye eksi 5 derecede tutuluyor. Bu nedenle görevliler bir geceden fazla konaklamayı tavsiye etmiyor. Ama daha fazla gün kalmak istiyorsanız bir geceden sonra konaklama için sizi ahşap odalara alıyorlar. Bazı odaları dizideki bilindik ünlü yerlere benzetilerek yapılmış. Braavos Yüzler Salonu ve Demir Taht gibi yerleri buzdan oyulmuş bir şekilde burada bulabilirsiniz. Ayrıca otelin bir duvarında Game of Thrones’ın 6. Sezon posterini duvara kazılmış bir halde yakından görebilirsiniz.

Otelin içerisinde bir de ejderha şeklinde buzdan bir kaydırak bulunuyor. Odaların içerisinde diziye ait çeşitli eşyalar da yer alıyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account