Game of Thrones final sezonu mekanlarını keşfet

Game of Thrones final sezonu mekanlarını keşfet

Yedi muhteşem sezondur milyonlarca meraklı gözü ekranlara kilitleyen, hipnotik sahnelerle baş döndüren efsane dizi Game of Thrones, 2019 Nisan’ında final sezonuyla yayınlanmaya başlandı. Bu veda, dizi için bir son gibi görünse de Game of Thrones çekildiği yerlerle hayranları ve takipçileri için dünyanın dört bir yanına izler bırakmaya final sezonunda da devam ediyor. Kimileri Starklar’dan, Lannisterlar’a, Jon Snow’dan Daenerys Targaryen’e varan savaşta kimin sağ kalacağını ve Demir Taht’ın sahibinin kim olacağını merakla beklerken kimileri dizinin çekildiği muhteşem coğrafyaları çoktan keşfe çıktı bile. Game of Thrones şehirleri büyüsü sizi de sardıysa Yedi Krallık’la aynı havayı soluyacağınız bir geziye ne dersiniz? Dorne ve Targaryen’ların kalesi Dragonstone’u, Stark Hanedanı’nın yönettiği kuzey şehri Winterfell’i, 7. sezonun bittiği Duvar’ı ve gelmiş geçmiş tüm sezonlara ev sahipliği yapan dünyaca ünlü mekanları görmeye hazırsanız dünyanın en güzel tatil noktaları, tanıdık görüntülerle sizi bekliyor. Tıpkı, Sansa Stark’ın bir röportajında söylediği gibi; “Bu karakterler olmadan aynı kişiler olur muyduk bilemiyorum” diyenler için Kuzey İrlanda’dan İspanya’ya uzanan Game of Thrones turları yeni sezonda çok daha renkli bir program vadediyor.

Gece Nöbetçileri’nin, Stark’ların ve Kuzey İrlanda’nın Başkenti Belfast

Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast, dizinin ilk sezonunda birçok sahneye ev sahipliği yaptığı gibi final sezonunda da Game of Thrones’un özel efektlerini yansıtmaya devam ediyor. Stark ailesinin memleketi Kışyarı yani Winterfell ile 18. yüzyıl mirası Ward Kalesi, Belfast’te bulunuyor ve şehir şimdiden, final bölümünden sonra uğrayacağı turist akını için hazırlanıyor. Gece Nöbetçileri’nin duvar üzerindeki karargahları olan Ward Kalesi, Winterfell sahnelerinin birçoğuna eşlik ediyor. Game of Thrones çekildiği yerlerde, özellikle Belfast’ta, birçok doğal yapının yanı sıra özel stüdyoları da kullanıyor. Final bölümünden sonra Belfast sahnelerinde geçen tüm yerlerin turistik gezilere göre düzenleneceği bilgisi bulunuyor. Bu da Belfast’ın dizinin bitiminde ağırlamak üzere, Game of Thrones hayranlarını bekliyor olacağına işaret ediyor. Ayrıca Kuzey İrlanda’da, Game of Thrones’un çekildiği yerleri keşfederken Yedi Krallık’taki en uzun yol olan Kingsroad sahnelerinin geçtiği Ballymoney Karanlık Ağaçlık bölgesini de görmeyi ihmal etmeyin.

Game of Thrones Çekildiği Yerlerle Büyülerken Kış, İzlanda’dan Yaklaşıyor

Game of Thrones çekildiği yerler denilince akla ilk gelen ülkelerden biri de İzlanda. Dizinin ekran başındayken hissettirmeyi başardığı kış efektlerinin her sezon arttığı Kirkjufell Dağı, Game of Thrones hakkında kadim bilgilere sahip bir anıt gibi. Game of Thrones, çekildiği yerlerin hepsini üne kavuştursa da bu dağın anlamı, 7. sezonda Ak Gezenler’le yaptığı savaş nedeniyle Jon Snow ve ekibi için büyük. Game of Thrones çekildiği yerlerle final sezonunda da büyülerken, buz ve ateşin şarkısını dinleyen birçok hayranını İzlanda gezisinde buluşturuyor. İzlanda gezisinde Duvar’ın göründüğü birçok sahneyi yeniden içinizde hissedebilirsiniz. Game of Thrones, çekim mekanların ve özel efektleri ile baş döndürürken, Beyond the Wall, yani Duvarın Ardı, çıplak gözle bile İzlanda gezisinin en muhteşem manzarasını sunuyor.

Daenerys Targaryen Hayranları Dubrovnik’te Buluşuyor

Hırvatistan’ın Adriyatik sahillerine uzanan Dubrovnik, Game of Thrones çekim yerleri arasında birçok önemli sahneye ev sahipliği yaptığı gibi, bu turistik şehir her yıl binlerce turisti aktiviteleri ve güzelliğiyle de kendine çekiyor. King’s Landing’te geçen sahneler genellikle Dubrovnik’in yanı sıra Belfest’teki stüdyolarda yapılsa da Kızıl Kale çekimleri Dubrovnik’in Lovrijenac Kalesi’nde yapılıyor. Game of Thrones çekildiği yerler listesindeki Dubrovnik, Daenerys Targaryen’ın taht odasının bulunduğu Diocletianus Sarayı’yla “Ejderhaların Annesi” hayranları için özel bir şehir.

Game of Thrones çekildiği yerler ve karakterleriyle hayranlarını kimi zaman İspanya’nın Italica Antik Kenti’ne, kimi zaman Yedi Krallık’ın en egzotik yeri olan Dorne çekimlerinin yapıldığı Sevilla’da bir geziye davet ediyor. Siz de finali muhteşem bir Game of Thrones gezisiyle taçlandırmak isterseniz, final sezonunu izlerken Kuzey İrlanda, İzlanda, İspanya ve Hırvatistan gibi gözde ülkelere macera dolu bir seyahat planlayabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account