Ağaçlara asılı bu büyük küreler de ne?

Ağaçlara asılı bu büyük küreler de ne?

Daha önce hiç ağaç evde kalmak istemiş miydiniz? Doğanın içinde huzurlu bir güne gözlerinizi açmak ister misiniz? Cevabınız evet ise Kanada’da bulunan Free Spirit Spheres tam size göre. Ağaçların üzerine yapılmış farklı tasarımlardaki otel odaları size bambaşka bir deneyim yaşatacak. Yuvarlak formlu ağaç evler, sanki bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi bir görünüme sahip.

Otel odalarını “Özgür Ruh Küreleri” olarak adlandırıyor. Kuruluş amacı ise insanların doğanın içinde olağanüstü bir deneyim yaşayarak anın tadını çıkarmalarını sağlayan bir mekan kurmak. Yağmur ormanlarının içinde bulunan otelin odalarına gelin beraber bakalım.

Özgür Ruh Küreleri’nde güne merhaba!

Otelin üç farklı tipte odası bulunuyor. Bunlar Eve, Eryn ve Melody. Bu odaların her biri farklıdır. Eve, tek kişilik konaklamalara göre tasarlanmıştır. Sedir ve akça ağacının kollarında konumlandırılmış Eve, 2 metre yükseklikte. Bu oda 137 kiloya kadar misafir taşıyabiliyor. Kış aylarında içeriyi ısıtmak için küçük bir elektrikli ısıtıcı bulunuyor. Ayrıca odanın içerisinde yatağa ek olarak, dolap, kanepe ve tezgah var.

Eryn odası ise üç kişiliktir. Ağaç evi iki katlı olarak tasarlamışlar. Aşağıda çift kişilik bir yatak ve üst katta tek kişilik bir yatak bulunuyor. Bu odası da yaklaşık 3 metre yukarıda. Eve’ye göre %80 daha büyüktür. Evin çatı katı için 75 kilo sınırı koymuşlar. Bu nedenle genellikle üst katta yetişkinler yerine çocukların yatması önerilir.

Melody odası iki kişiliktir. Çok farklı bir tasarıma sahip. Doğanın içindeki bir müzik kutusu dersek yanlış olmaz. Evin dışı kuş ve müzik notaları ile süslenmiş. Sarı renkli dış cephesi ile ağaçların arasında insanların hemen dikkatini çekiyor. Melody, Eryn ile aynı büyüklükte. Fakat bambaşka bir tasarıma sahip.

Free Spirit Spheres’in diğer imkanları

Fark ettiğiniz gibi odaların içerisinde duş, lavabo ve tuvalet bulunmuyor. Ormanın içinde bu yerleri özel olarak yapmışlar. Dış cephelerini de doğaya uygun bir şekilde tasarlamışlar. Ayrıca yemek yiyebileceğiniz küçük bir yerde bulunuyor. Ayrıca bölgede gezebileceğiniz çok sayıda yer var. Plajlar, mağaralar, nehirler gibi daha pek çok yer sizleri bekliyor.

Free Spirit Spheres oda fiyatları 2018

Otelin her odası farklı bir ücrete sahip. Tek kişilik odası Eve’de tek gece konaklama için 175 Dolar ödemek gerekiyor. Üç kişilik odası Eryn’de ise bir gece konaklamada 299 Dolar civarında bir fiyat ödemek gerekiyor. İki kişilik odası Melody ise tek gece konaklama ücreti 314 Dolar.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account