Fransa’nın güzel şehri Nice’de nerede ne yenir?

Fransa’nın güzel şehri Nice’de nerede ne yenir?

Fransızlar zarif bir yemek kültürüne ve mutfağına sahipler. Hamur işleri, krepler, makaronlar, tatlılar diye saymaya başlarsak liste uzar gider. Fransa’da muhteşem bir Nice turu geçirmeniz için buradaki harika lezzetlerin tadına bakmalısınız. Fransız mutfağının en güzel yemeklerini yemeden buradan dönmenizi önermiyoruz. İşte Fransa’nın ünlü mutfağındaki yemekler şu şekilde:

Nice’de ne yenir?

Fransız mutfağının en ünlü yiyeceklerinden biri Socca. İtalya’da da Farinata olarak da bilinen bir yemek. Mayalanmış nohut unu ile yapılan yassı bir tür ekmek. Odun fırınında özel bakır tepsilerde pişirilir. Nice’de yemek dendiği zaman akıllara bizim sofralarımızı da süsleyen Nice Salatası geliyor. Salade Niçoise olarak bilinen bu salataya domates, turp, sopan, siyah zeytin, yumurta, ton balığı ve hamsi konuluyor. Yani sadece salata diyip geçmemelisiniz. Bu salata lezzet dolu bir yemek.

Le Pan Bagnat, Salade Niçoise’in sandviç hali desek doğru olabilir. Ekmek olarak bazı yerler baget kullansa da bazı yerlerde hamburger ekmeği kullanılıyor. Canınız şöyle güzel bir pizza çektiyse Pissaladière  adındaki yemeği yiyebilirsiniz. Aslında bu yemek biraz tarta da benziyor. İçerisinde soğan, hamsi ve zeytin bulunuyor. Başka çeşitlerde de yapılabiliyor.

Et yemeği yemek istiyorsanız sığır etinden yapılan La Daube Niçoise’yi tadabilirsiniz. Bu yemek kısık ateşte soğan, havuç ve çeşitli sebzeler ile yavaş yavaş pişirilir. Böylece çok lezzetli bir hal alır. Yanında da bir makarna ile servis edilir. Ratatuy filmini izleyenler bilir. Küçük şirin bir fare Ratatouille yemeğini yapmaya çalışıyordu. Nice’e özgü bir yiyecek olan Ratatouille patlıcan, soğan, sarımsak ,havuç, domates, kabak gibi çeşitli sebzeler ile yapılır.

Nice’de nereden yemek yenir?

Nice’de birbirinden güzel yemek mekanları bulunuyor. Nice’de ne nereden yenir diye soracak olanlara birkaç restoran önerisinde bulunduk. İşte Nice’de yeme içme mekanları:

Chez Pipo: Socca yemek için turistlerin en çok uğradığı yerler arasında bulunuyor. Restoranın önünde bir kuyrukla karşılaşabilirsiniz. Ama sırada beklemenin değeceğini yemeklerin tadına bakınca anlayacaksınız.

Lou Pilha Leva: Fast food tarzında yemek isterseniz Lou Pilha Leva’ya uğrayabilirsiniz. Fransız tarzındaki dekorasyonunu yakından inceleyebilirsiniz. Burası saat 11:00’de açılıyor. Ama gece 12’ye kadar açık oluyor.

Chez Theresa Stall: Pizza yiyebileceğiniz güzel bir mekan. Fransız pizzası Pissaladiere yiyebilirsiniz. Ayrıca soccayı da çok güzel yapıyorlar. 2 – 3 Euro civarında bir fiyata satın alabilirsiniz.

Oliviera Restaurant: Öğle yemeği yiyebileceğiniz harika bir yer. Bu restorana giden herkes olumlu yorumlar ile dönüş yapıyor. Salatalarla başlangıç yapıp sonrasında tiramisu yiyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account