Fransa’nın en sevilen bit pazarı “Bastille Market”

Fransa’nın en sevilen bit pazarı “Bastille Market”

Gökçe Durmuşoğlu – Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü

Fransa’nın en sevilen bit pazarı “Bastille Market” Paris’te Bastille deyince akla ilk gelen Fransız Devrimi’nin simge hapishanesidir. Sonrasında adını yeni yapılan opera binasına vermiştir.”Bastille” diye yazılır “Bastiy” olarak okunur bu arada.Bu bölgede pazar günleri kurulan açık pazarın adı da Bastille Market’tir. Bu bit pazarında; taze meyve, sebze, çicek, peynir,deniz ürünleri ve ikinci el kıyafet ve ev eşyası bol miktarda bulunuyor.


Gurme ziyaretleri ve alışveriş meraklıları için çok güzel bir pazardır. Pazar Bastille ve Richard Lenoir arasında bulunan metro istasyonu arasında bulunuyor. Buraya ulaşım aslında çok kolay. Bu pazarda deniz ürünleri, soğuk etler ve taze sebze yemekleri harika bir seçim olur. Paris’te kendin pişir kendin ye yapmak istiyorsanız burayı tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Taze istiridye yiyip şampanya içebileceğiniz ve tüm bunları açık havada gezerek deneyimleyebileceğiniz tam bir pazar gününe yakışır bir etkinlik sizi bekliyor.

Gastronomi sevdalıları için çok az yerde bulabileceğiniz yerel lezzetlerin tadımı ise tam size göre… Ayrıca küçük tezgahlarda ve dükkanlarda size uygun bir kıyafet, çanta, terlik, ayakkabı, tablo ya da antika mutlaka çıkacaktır. Fiyatlar da genellikle ulaşılabilir ve ucuz.


Güzel bir atmosfer var burada ve sokak müzisyenlerinin sesi geliyor … Bir sürü dost canlısı insanla karşılaşmanız da cabası. Paris’te bulunan Bastille pazarına gitmek için aslında bir sürü sebebiniz var. Birçok organik tezgah, birçok alırken taze taze hazırlanan yiyecekler, en azından bir parça peynir, istiridye ve bir bardak kuru beyaz şarap veya şampanya deneyin pişman olmayacaksınız.

Lübnan,Yunan, Fransız, İtalyan ve Alman tezgahlarında lezzetli yemekler sizleri bekliyor. Sadece 02:00 ‘a kadar açık olan pazarda yerli ve yabancı turstleri de sıklıkla görmek mümkün. Bu pazara gitmeyi düşünüyorsanız kesinlikle çantanıza ve cüzdanınıza iyi sahip çıkmalısınız çünkü çok kalabalık bir yer olduğu için her an her şey olabilir. Şimdiden iyi gezmeler.

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account