Frankfurt, Noel pazarına hazırlanıyor

Frankfurt, Noel pazarına hazırlanıyor

Almanya’nın  Frankfurt kenti gezginleri, yılın bitimine doğru geleneksel olarak kurulan Noel pazarını (Christmas Market) bekliyor. Almanya’nın en eski ve en büyük Noel pazarı olarak bilinen Frankfurt, Noel Panayırı (Weihnachtsmarkt) etkinliği, 27 Kasım – 22 Aralık tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Kentin eski ve tarihi dokusunun yoğun olduğu Römer bölgesinde kurulup, Noel zamanı hatırlatan bu  etkinlikte kurulan 200’ü aşkın standta herkes kendi ürünlerini sergiliyor.

Söz konusu dönemde kentte düzenlenen çok sayıda bağımsız etkinliklerin de ziyaretçilerin güzel akşamlar geçirmelerine yol açıyor. Römer Meydanı’nda kurulan bir sahnede çok sayıda Noel Öncesi Advent Konseri izleniyor. Nikolai Kilisesi’nin kulesinden geleneksel trompet konseri ise, gerçekten görülmeye değer bir önemli ayrıntı oluşturuyor.

Müzeler kenti yeniden doğuyor

Frankfurt

“Müzeler Kenti” olarak da bilinen Frankfurt sürekli hareketli ve dönüşüm içinde olan bir şehir. Kentin sakinleri, özellikle Römer Meydanı ekseninde süren ve  “Dom Römer Quartier“ adıyla bilinen inşaat çalışmalarının yanı sıra, hemen yanındaki Tarih Müzesi yapımını büyük bir merakla yakından izliyor.

Söz konusu iki proje sayesinde, önümüzdeki aylardan itibaren kent görünümünde önemli bir değişiklik yaşanacağı belirtiliyor. Römer Meydanı ile Katedral arasında yer alan bölgede, mevcut tarihi bir dokusal temel üzerine, yeni bir tarihi mahalle doğuyor. Buradaki binaların, tarihsel dokuya uygun, eski malzeme ile eski zanaatkarlık yöntemleri ışığında yeniden canlandırılması bekleniyor.

1front_magnific

Eski tip evler, yoğun emek ve enerji harcanarak aslına uygun olarak restore ediliyor.  Gezginlerin bu küçük kıvrımlı sokaklarla doğal güzellikteki mekanları seveceği ifade ediliyor. Yapımı 2016 yılı Haziran ayında biten “Stadthaus” hizmete açıldı.

2017 yılı sonbaharında ise ziyaretçiler, bütün alanda ağırlamaya başlayacak.  Burası, kentin tarihi ve günümüzün buluşma noktası haline gelmekle kalmayacak, ziyaretçilere aynı zamanda bir zamanlar imparatorların yürüdüğü eski “Krönungsweg” sokağında dolaşma imkanı da sunulacak.

2weihnachtsmarkt_front_magnific

2017 yılında, Main Nehri’nin kıyısındaki kentte gerçekleştirilecek Müzeler Sahil Şöleni (Das Museumuferfest) bağlamında ziyaretçiler, ünlü sanatçılar ve birbirinden ilginç konukların sayısız etkinliğinde buluşup farklı bir deneyim yaşayacak.

Frankfurt_Main_Alte_Oper__4603_RET

Ayrıca yeni müze binası ve “Frankfurt Tarih Müzesi” önündeki meydanların ziyaretçilere tarih dokusunu korunduğu bir ortamda dinlenme fırsatı sunacak. Müze kapılarını 2017’de ziyaretçilere açacak. 2017 yılı Mayıs ayında Çocuk Müzesi yeni bir proje olarak hizmet vermeye başlayacak. Sonbaharda ise “Bir Zamanlar ve Günümüzde Frankfurt” adlı bir sergi açılacağı kaydediliyor. Yeni bir ruhla hizmet vereceği belirtilen müzede, multimedya imkanlarından yararlanılarak ziyaretçilere sergilenen tarihi eserler hakkında geniş bilgi verileceği söyleniyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account