Fernanda Maciel’den Kilimanjaro rekoru: 7 saatte 5896 metre yükseğe!

Fernanda Maciel’den Kilimanjaro rekoru: 7 saatte 5896 metre yükseğe!

Eylül 2017’de The North Face rotasını koşan Brezilyalı atlet Fernanda Maciel, hayallerinin peşinden gitti ve Afrika’nın en yüksek dağı Kilimanjaro’nun zirvesine ulaştı. Maciel sadece zirveye ulaşmakla kalmadı, 5896 metreyi adeta uçarcasına kat ederek yeni bir rekora da imza attı ve 10 saat 6 dakikalık bir parkurdan oluşan Afrika’nın en yüksek dağını inanılmaz bir şekilde 7 saat 14 dakikada tamamladı.

Tanzanya’daki Kilimanjaro’nun zirvesine uçarcasına çıkan Fernanda Maciel, 5896 metre yüksekliğe ulaştığı zorlu yolculuğunda; sarp kayalıklar, kar kütleleri, heyelan dolayısıyla yuvarlanan kayalarla karşılaştı. Bu mücadele esnasında fiziksel olarak tükenmiş ve yaralanmış olmasına rağmen, ciddi yüksekliklerde koşarken bile yüzünde ışıldayan bir gülümseme ile zirveye ulaştı.

Mümkün olan tüm sınırlara meydan okuyan ve Kilimanjaro’ya ismini yazdıran Fernanda zirvedeyken; “Çok mutluyum. Uzun zamandır Afrika’nın en yüksek dağında, koşarak zirveye ulaşmayı hayal ettim ve bugün bunu başardım. Güney Amerika’daki Aconcagua’dan sonra başka bir dünya rekoru kırdım. Kilimanjaro ruhunu, aynı zamanda burada yaşamış ve yaşayan insanları içimde hissediyorum, inanılmazlar. Bir Brezilyalı olarak, dans etmeyi ve şarkı söylemeyi çok seviyorum ve buradaki insanları da seviyorum!” dedi.

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account