Fatima’nın ilginç sırrını öğrenmeye ne dersiniz?

Fatima’nın ilginç sırrını öğrenmeye ne dersiniz?

Lizbon’dan çıktıktan 170 km sonra Fatima mucizesinin gerçekleştiğine inanılan bölgeye ulaşıyoruz. 13 Mayıs 1917 tarihinde Portekiz’in Fatima kasabasında üç çoban çocuğun yaşadıkları bir dizi olay dünyanın en fenomen olayına dönüşüyor. Fatima’nın sırları…

Jacinta Martos, Francesco Martos ve Lucia dos Santos. Bu üç çocuk bu tarihte gökyüzünde ışıklar içerisinde Meryem Ana’yı görüyorlar. Meryem Ana bu çocuklara dünyanın gittiği kaos hakkında uyarılarda bulunuyor, devletlerin hepsini şeytanların yönettiğini ve hatta dinin en başını bile ele geçirdiğini, eğer bu durdurulmazsa felaketlerin olacağını söylüyor. Ardından her ayın 13’ünde çocuklara buraya gelmelerini ve bu gördüklerini hiç kimseye söylememeleri gerektiğini söylüyor. Ama çocuklardan en küçüğü olan Jacinta dayanamayıp annesine söylüyor ve annesi de komşulara.

Bundan sonra her ayın 13’ünde yüzlerce insan 13 Ekim 1917’e gelindiğinde ise tam tamına 50 bin insan bu olayı izlemeye gidiyor. 13 Ekim tarihinde hava açık ve güneşliyken birden kararıyor ve çocuklar dizlerinin üzerine çökerek gökyüzüne bakıyorlar. Çocuklardan başka hiç kimse Meryem Ana’yı görmüyor ama gelen 50 bin insan gökyüzünde bir ışık patlamasına şahit oluyor. Bu olaydan sonra Papa IX. Pius yöreyi ziyarete giden ilk papa oluyor. Çocukların Meryem Ana’yı gördükleri yere bir manastır inşa ediliyor. Papa II. Paul olayın gerçekleşmesinin 50. yıldönümünde buraya gidip ayinleri yönetiyor. Bu olay gerçekleştikten kısa bir süre sonra ise çocuklardan Jacinta ve Francesco ölüyor. Sadece Lucia dos Santos hayatta kalıyor. O ise 13 Şubat 2005 yılında Portekiz’in bir ilçesinde ölüyor.

Manastırda geçirdiği yıllarda ise Meryem Ana’nın kendilerine söylediği üç sırrı anlatır ve bu sırları mektupla Vatikan’a yollar. Bu sırlardan ilki 2. Dünya Savaşı, ikinci sır SSCB’nin dağılması ve üçüncü sır ise Papa’nın suikastı (yani Mehmet Ali Ağca suikastı) olduğu söylenmekte. Ama üçüncü sırrın henüz açıklanmadığı ve hiçbir papanın açıklayamayacağı kadar tehlikeli olduğu düşünülmektedir. Bunu açıklamaya çalışan papalardan bazıları ölmüştür. Teoristyenlere göre üçüncü sır üçüncü bir dünya savaşını göstermekte.

Günümüzde ise burası bir hac yoludur. Yıllık bir milyona yakın ziyaretçisiyle önemli bir turizm merkezidir. Gelen insanlar 200 metrelik bir mermer alanı dizleri üzerinde, ellerinde teşbih dualar ederek geçerler. Duaları Meryem Ana heykelinin önünde biter ve daha sonra dileklerine ve isteklerine göre mumlar alıp (bunlar 2 metrelik mumlardan tutun da ayak şeklinde bebek şeklinde bir çok mumdur) bunları ateşin içine atarlar. Bugün kilisenin içerisinde bu üç çocuğun da mezarı bulunmaktadır. 2017 yılının 13 Mayıs’ında 100. Yılı anısına Para Francesco dahi bu törende bulunmuş ve Fatima Portekiz’in en büyük sırrı olarak yerini korumaya devam etmektedir.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account