Eylül ayında festivale doyacaksınız…

Eylül ayında festivale doyacaksınız…

Eylül’de sizi harika festivaller bekliyor. Sonbahara merhaba diyeceğimiz ve havaların hafif serinlemeye başlayacağı Eylül ayında dünyanın birçok yerindeki renkli ve eğlenceli festivallere katılarak unutulmaz anlara tanık olabilirsiniz. Almanya, Hırvatistan, İngiltere ve İspanya gibi daha pek çok ülkede birbirinden farklı festivallere bir bakmanızı öneririz. İşte Eylül ayında dünyada kaçırmamanız gereken birbirinden eğlenceli festivaller:

Rothenburg Imperial City Festivali

1 – 3 Eylül 2017, Rothenburg-Almanya

Almanya’nın Rothenburg şehrinde Eylül ayının ilk gününden başlayarak üç gün süren güzel mi güzel bir festival yaşanıyor… Şehrin merkezine eşsiz bir açık hava tiyatrosu kuruluyor. Festival boyunca eski dönemlerdeki yaşam canlandırılıyor.  Eski döneme ait kıyafetler ve  kurulan pazarlar adeta nostaljik bir ortam yaratıyor…  Sabahtan akşama kadar eski yaşamın canlandırıldığı festival alanında geçmişe eğlenceli bir yolculuk yapıyorsunuz.

Outlook Festivali

6 – 11 Eylül 2017, Hırvatistan

Avrupa’nın en büyük ses sistemine sahip festivaline ev sahipliği yapan Hırvatistan’daki festivalde eğlencenin sınırları üst noktalara taşınıyor… Outlook Festivali, 2008 yılından beri her sene gelişerek insanları daha çok eğlendirmeye devam ediyor. Adriyatik Denizi’nin kıyısında harika bir festival alanı. Bu sayede de plaj partileri de bu festivalde eksik olmuyor.

Bestival Festivali

7 – 10 Eylül 2017, İngiltere

Wight Adası’nın yakınlarında gerçekleştirilen Bestival Festivali, eylül ayında herkesi eğlendirecek türden bir festival. Müzik ile dünyanın dört bit yanından gelenleri adeta birbirine bağlar. Pop, rock, folk, elektronik müzik ve RnB gibi çeşitli türlerde müzikler çalıyor.  Birbirinden ünlü sanatçılar da burada sahne alıyor.

On Blackheath Festivali

9-10 Eylül, Londra

İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan harika bir festival. On Blackheath Festivali’nde yemeklerin ve müziklerin en iyisi ile karşılaşacaksınız. Ayrıca aile dostu festival olma özelliği de bulunuyor. Çocuklar için oyun alanları ve sanat atölyeleri de mevcut. Organizasyonun amacı herkese uygun bir eğlence olması. Bunu da her geçen yıl daha iyiye taşıyarak yapıyorlar.

Mercat De Musica Viva De Vic

13 – 17 Eylül 2017, İspanya

Eylül ayı festivallerinden İspanya’da yapılan 29. Mercat De Musica Viva De Vic ile müziğin en eğlenceli hali ile karşılaşacaksınız. Birbirinden ünlü kişiler katılıyor bu festivale. Duot & Andy Moor, Marco Mezquida, Carmen Boza, Sandra Bernardo ve daha pek çok sanatçıyı görebilirsiniz. Festivalde 5 gün boyunca 70’e yakın sanatçı sahne alacak.

Middeleeuws Ter Apel

2-3 Eylül 2017, Hollanda

Eylül ayında, Orta Çağ zamanına yolculuk yapmaya ne dersiniz? Ter Apel, Hollanda’da yapılan bir Orta Çağ festivali. O zamana ait dönem kıyafetleri,  Orta Çağ pazarı, şövalyeler, yemekler ve dahasını görebileceğiniz harika bir etkinlik. Bu festivale adım atar atmaz kendinizi zamanda yolculuk ederken buluyorsunuz. Çok farklı bir festival deneyimi yaşayacaksınız.

Paris Techno Parade

23 Eylül 2017, Fransa, Paris

Elektrnik müzik devenler Eylül ayında Paris’te çok eğlenecek. 16 yıldır Paris’te elektronik müziğe olan ilgiyi arttırmak için düzenlenen Paris Techno Parade, bu yılda 23 Eylül’de yapılacak. Büyük bir müzik kamyonunun şehirde dolaşması ile hem tekno müzik dinliyor hem de Paris’in caddelerinde gezmiş oluyorsunuz.

Oktoberfest

16 Eylül – 3 Ekim 2017, Almanya, Münih

Almanya’nın ünlü bira festivallerinden biri Oktoberfest. Bu festival için özel olarak biralar mayalanıyor. Festivale özel mayalanan bira koyu bir renge sahip ve alkol oranı olarak da daha fazladır. Festivalde hafta içi bira sabah saat 10.00-10.30 arasında servis ediliyor. Hafta sonu ise 09.00-22.00 arasında servis yapılıyor. Biralar Mab adındaki büyük bardaklarda veriliyor.

Regata Festivali

3 Eylül 2017, Venedik, Büyük Kanal

Venedik’in en ünlü festivallerinden biri Regata. Her yıl kayık yarışları yapılan bir festival. Regata her yıl Eylül ayının ilk Pazar günü gerçekleştirilir. Büyük Kanal’da yapılan yarışta tüm kayıklar süslenmiş bir şekilde birbirleri ile yarışır. Geleneksel kıyafetler giyen yarışçılar büyük bir mücadele ile yarışıyorlar. Ortaya da çok renkli görüntüler çıkıyor.

Yurtdışında lezzet odaklı festivaller

Yurtdışında katılabileceğiniz Eylül ayında 3 tane lezzet odaklı festival var. Bunlardan bir tanesi 7 – 10 Eylül 2017 tarihleri arasında Macaristan’nın başkenti Budapeşte’de gerçekleştiriliyor. Macaristan’nın en popüler festivallerinden biri Budapeşte Şarap Festivali. Diğer bir festivalde yine 7-10 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Chianti Classico Festivali… Her yıl İtalya’nın  üzüm bağları ile meşhur Toskana kasabasında yapılıyor. Son olarak da 8-12 Eylül ve 14-18 Eylül tarihleri olmak üzere iki bölümden oluşan bir festival var. Almanya’da yapılan Durkheim Wurstmarkt Festivali’ne her yıl binlerce ziyaretçi uğruyor. Bu festival içerisinde küçük geleneksel tarzda hazırlanmış stantlarda şarapların tadına bakabilirsiniz. Eylül ayı festivallerinde eğlenceyi fazla kaçırıp alkollü içeceklerin zararlı olduğunu unutmayın sakın:)

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account